İsmet Özcan güvence verdi

Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı İsmet Özcan OSB’deki servis kriziyle ilgili güvence verdi.

İsmet Özcan güvence verdi
Cihat Öztürk
24 Mart 2020 / 22:01

Gaziantep OSB’de servis şoförlerinin ağırlıklı olarak 65 yaş üstü vatandaşlardan oluşması ve yine İçişleri Bakanlığının yayımladığı bir genelgede, İl/ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları (şehirlerarası yolcu otobüsleri dahil); araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50’si oranında yolcu kabul edecek; araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şeklinde olacak. Bu genelgeye göre ise OSB’deki servis araç sayısının 2 katına çıkarılması ön görülüyordu.

İşletmelerin bu konuda yaşadığı krize Servisçiler Odası Başkanı İsmet Özcan'dan güvence veren bir açıklama geldi. Özcan Telgraf'ın haberi üzerine Twitter'dan şu paylaşımı yaptı:

"Korona virüs ile mücadele kapsamında OSB servisleri koltuk sayısının yarısı kadar personel taşıyabilecektir. Ek servislerimizle gerekli önlemler alınmıştır. İşçi servislerinin taşıma ile ilgili sıkıntısı olmayacaktır. Servis ve sürücü sıkıntısı olanların odamızı aramasını rica ediyoruz"

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz