İşte Gaziantep'te açıklanan koronavirüs vaka sayısı

İşte Gaziantep'te açıklanan koronavirüs vaka sayısı
Telgraf Haber Merkezi
1 Nisan 2020 / 11:55

Gaziantep -Kilis Tabip Odası, kentteki korona virüs hasta sayısının kaç olduğu yönünde bir rapor yayımladı. Rapora göre Gaziantep’te 36 Covid pozitif vaka olduğu, şu ana kadar bir ölüm olayının gerçekleşmediği öne sürüldü. 

Türk Tabipleri Birliği (TTB), korona virüsü salgınında Türkiye'de hangi ilde ne kadar vaka bulunduğu yönünde bir rapor hazırladı. Gaziantep -Kilis Tabip Odası tarafından yayımlanan rapora göre kentte her hangibir ölüm vakası olmadı. 36 hastada 36 Covid pozitif vaka olduğu iddia edilen rapora göre 6 entübe hastanın bulunduğu, 2’sinin durumunun kritik olduğu kaydedildi.
Sağlık çalışanlarından da 2 kişinin koronavirüse yakalandığı açıklandı.
Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:
“Gaziantep’te36 Covid pozitif vaka var, vefat yok. 1’i diş hekimi 2 sağlık çalışanı covid pozitif. Genel durumları iyi. Toplam 6 entübe hasta , 2’si kritik. 1’i diş hekimi 2 sağlık çalışanı covid pozitif. Genel durumları iyi.”

TTB’nin yayımladığı koronavirüs raporunda, ”Yapılan açıklamalarda PCR testi pozitif çıkan “vakaların esas alındığı; hastanelerde yatan ya da ayaktan takip edilen “şüpheli/olası vaka” sayıları yer almadığı için gerçek tabloyu göstermekte çok eksik kaldığını ve bütün ısrarlarımıza rağmen Sağlık Bakanlığı toplam vakaların bölgelere, illere göre dağılımını açıklamamıştır” denildi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz