İşte Gaziantep'te korona virüs testi yapmaya yetkili hastaneler

İşte Gaziantep'te korona virüs testi yapmaya yetkili hastaneler
Cihat Öztürk
26 Kasım 2020 / 22:55

İl Sağlık Müdürlüğü, Gaziantep'te PCR testi yapmaya yetkili olan 4 özel hastane olduğunu açıkladı. İsteğe bağlı olarak yapılan bu testler Özel Sanko Hastanesi, Medical Park Hastanesi, Sevgi Hastanesi ve Anka Hastanesi olduğu kaydedildi. Günlerdir tartışma konusu olan test fiyatlarında ise üst sınır 250 TL.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Covid - 19 kesin tanısı Sağlık bakanlığı tarafından yapılan RT- PCR sürüntü testi ile konmaktadır. Bu test şüpheli şikayetleri olan vatandaşlarımıza doktor kararı ile ücretsiz yapılmaktadır. Ayrıca tarama amaçlı veya isteğe bağlı olarak yetkilendirilmiş hastanelerimizde 250 TL ücretle yapılmakta bunun üzerinde ücret talep edilememektedir.

Ancak çoğu özel Hastanemizde ön test niteliği taşıyan daha hızlı sonuç veren çeşitli antijen ve antikor testleri yapılmaktadır. Bu testler kesin tanı niteliği TAŞIMAZ. Bu nedenle bakanlık HSYS SİSTEMİ tarafından  kabul edilmiyor. İsteğe bağlı Covid sürüntü testi yaptırmak isteyen vatandaşlarımız il Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Özel ANKA hastanesi, Özel SANKO hastanesi, Özel MEDİKALPARK hastanesi ve Özel SEVGİ Hastanesinde 250 TL ücretle Bakanlığımız tarafından kesin tanı kabul edilen Pcr testini yaptırabilirlirler."

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz