Kadına yönelik erkek şiddetine sıfır tolerans

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla hayata geçirilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı'nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak için değerlendirme toplantısı yapıldı

Kadına yönelik erkek şiddetine sıfır tolerans
Telgraf Haber Merkezi
17 Aralık 2019 / 16:02

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla hayata geçirilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı'nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak için değerlendirme toplantısı yapıldı. Vali Davut Gül, eylem planı kapsamında çalışmaların yürütüleceğini ifade ederek “Kadına Şiddete Sıfır Tolerans”  dedi.

2020- 2021 yıllarını kapsayan 75 maddelik, 'Kadına yönelik şiddetle mücadelede kurumsal iş birliği ve eşgüdümün artırılmasına dair protokol kapsamında Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Davut Gül, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de eylem planı kapsamında çalışmaların yürütüleceğini ifade ederek “Kadına Şiddete Sıfır Tolerans”  dedi.

Kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmalar sonucu 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı' hazırlandığına işaret eden Gül, “Şiddeti ortadan kaldırmak istiyoruz. Özellikle hanımefendiler, İçişleri Bakanlığı’nın ücretsiz uygulaması olan KADES’i telefonlarına indirdiklerinde bize yardımcı olurlar.   Aynı zamanda da kendilerine yönelik herhangi bir şiddet hadisesinde güvenlik kuvvetlerimize daha kolay ulaşırlar. Toplumsal şiddeti özellikle de kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmak için yediden yetmişe herkese görev düşüyor. Gaziantep’te, Türkiye’de, Dünya’da bu şiddeti ortadan kaldıralım” ifadelerini kullandı.

Konu kapsamında hayata geçirilecek çalışma ve alınacak tedbirlerle ilgili değerlendirmelerde bulunulan toplantıda bakanlıkların ortaya koyduğu seferberlikte Gaziantep’in de üzerine düşen sorumluluğu gecikmeksizin yerine getirmesi için gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz