Kamu bankalarının ihtiyaç kredisine kimler başvurabilecek?

Kamu bankalarının, hane halkı geliri 5 bin liranın altında olanlara, ilk altı ayı ödemesiz, 36 ay vadeli ‘Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi’ne başvuru yarın başlıyor.

Kamu bankalarının ihtiyaç kredisine kimler başvurabilecek?
Telgraf Haber Merkezi
31 Mart 2020 / 11:26

Kamu bankalarının, hanehalkı geliri 5 bin liranın altında olanlara, ilk altı ayı ödemesiz, 36 ay vadeli ‘Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi’ne başvuru yarın başlıyor.

Covid-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan  ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ tedbirleri doğrultusunda kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 10 bin liraya kadar bireysel ihtiyaç kredileri verecek.

10 bin lira kullananlar, ilk altı ay kredi geri ödemesi yapmayacak ve sonraki 30 aylık dönemde ayda 376 lira ödeyecek. 7 bin 500 lira kredi alanlar sonraki 30 ay boyunca ayda 282 lira ve 5 bin lira kredi kullananlar 30 aylık dönemde ayda 188 lira ödeyecekler.

Başvurular öncelikli olarak bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılacak. Kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak ve bu para ATM’lerden çekebilecek.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz