Kapış kapış

Şahinbey Belediyesi, yaklaşık 92 bin metre karelik alanı kapsayan ve 126 milyon lira muhammen bedeli olan 49 parça arsanın satışı için ihale yaptı. Kapalı teklif usulü ile yapılan ihaleye yoğun katılım vardı.

Kapış kapış
Okan Çelik
5 Temmuz 2018 / 09:10

Şahinbey Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ihale kapalı zarf usulü ile yapıldı. 92 bin metre kareyi kapsayan 49 arsanın satışı için toplamda yaklaşık 126 milyon lira muhammen bedel belirlendi. Kapalı zarf usulü ile katılımcıların teklif verdiği ihale sonunda belediyenin kasasına 150 milyon liraya yakın para girmesi bekleniyor. İhalenin komisyon tarafından değerlendirileceği ve kesin sonuçların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Yapılan ihalelerde satışa sunulan arsalar, Bağlarbaşı, Bülbülzade, Güneykent, Mavikent, Abdulhamithan, Kızılhisar, Mimar Sinan ve Yeşilevler semtlerinde yer alıyor.

Satışa çıkarılan arsalardan en küçüğü 175 metre kare, en büyüğü ise 25 bin metre karelik alanı kapsıyor. Arsaların muhammen bedeli ise 118 bin lira ile 38 milyon lira arasında değişiyor. İhale, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesine göre Kapalı Teklif Usulü ile yapıldı. 49 arsa için ayrı ayrı teklifler alınırken, katılımcılar da sıralamaya göre içeriye davet edildi. Teklif zarflarının açılmasının ardından son teklifler alındı ve diğer ihaleye geçildi. İlginin fazla olduğu ihalelerin sonuçlarının ihale komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra duyurulması bekleniyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz