Kaplan: Bu yanlıştan dönün

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, AKP ve MHP oylarıyla Türkiye’de bulunan 15 termik santral baca filtresi takmasının 2,5 yıl daha ertelenmesine sert bir dille karşılık verdi.

Kaplan: Bu yanlıştan dönün
Telgraf Haber Merkezi
27 Kasım 2019 / 11:54

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, AKP ve MHP oylarıyla Türkiye’de bulunan 15 termik santral baca filtresi takmasının 2,5 yıl daha ertelenmesine sert bir dille karşılık verdi. Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada bu yanlışlıktan ivedilikle dönülmesi gerektiğini vurguladı.

“BU YANLIŞTAN DÖNÜN!”

Kaplan,  ” Geçtiğimiz hafta Torba Kanunun 50 maddesi üzerine yaptığımız tüm itirazlara rağmen; Yaklaşık 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen kanun teklifi AKP ve MHP'lilerin oylarıyla kabul edildi. Halkımızın sağlığını bozacak, gelecek nesillerin sağlığını tehlikeye atacak bu kanuna kabul oyu verenler; termik santrallerinin bulunduğu bölgelerdeki tüm sağlığı bozulan vatandaşlarımızın sorumlusu sizlersiniz. Bu kanuna kabul oyu verenler milletimizin sağlığına ve geleceğine suikastı hak görmüştür. Çevreyi korumayalım diye plastik poşeti paralı yapan ancak termik santrallerden zehir solumamızı kabul eden bu zihniyeti halkımızın vicdanına emanet ediyoruz. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek hükümetin görevidir. Bu yanlıştan ivedilikle dönmesi gerekmektedir” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz