Kaplan'dan Gazilik mesajı

Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Antep'e "Gazilik" unvanı verilişinin 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaplan'dan Gazilik mesajı
Telgraf Haber Merkezi
7 Şubat 2020 / 17:56

Doğduğum, büyüdüğüm, yetiştiğim ilim Gaziantep’e, Gazilik unvanının verilişinin 99. yılını büyük bir onur, gurur ve mutlulukla kutluyoruz.

Bu topraklarda zulmün ve baskının karşısında on bir ay boyunca aç, susuz, yokluk içinde, kısıtlı imkânlarla yiğitçe direnen, düşmana geçit vermeden büyük bir dirayet ve azimle memleketini kurtarabilmek için çaba harcayan atalarımıza sonsuz şükran ve minnet duyuyorum.

Memleketleri uğruna 6 bin 317 şehit veren Antep halkı, bu zaferden sonra hem ülkeye hem de tüm dünyaya adını altın harflerle duyurmuştur.

Bu destansı bağımsızlık savaşında, tarihte eşi benzeri olmayan Şahinbeylerin, Karayılanların, Şehitkâmillerin önderliğinde, Antep halkının bağımsızlığı ve özgürlüğe verdiği önemin altı çizilmiştir.

Onuru ve namusu için gazi olan, direnen şehrimiz Antep, nüfusunun büyük bir oranını bu bağımsızlık mücadelesinde şehit vermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Ben Antep'linin gözlerinden nasıl öpmem ki; onlar sadece Antep'i değil, bütün Türkiye'yi kurtardılar” diyerek Antep halkını ve bu mücadelenin önemini vurgulayarak Antep halkını gururlandırmıştır.

Tüm bu duygularla, Antep’e “Gazi” unvanının verilmesinin 99. Yıl dönümünde, Gaziantep’in bir evladı olarak, onur ve gurur duyduğum kahramanlar ve yiğitler şehri Gazi Şehrimizin fedakâr ve cefakar halkını, gazilerimizi ve bu uğurda mücadele ederek canını veren tüm şehitlerimizi sevgi, saygı, özlem, rahmet ve minnetle anıyorum.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz