Kendileri küçük projeleri büyük

Vali Muammer Güler İlkokulu’nda ‘Sıfır Atık Mühendisleri’ adı verilen minik öğrenciler, alkışlanacak bir projeye imza attı.

Kendileri küçük projeleri büyük
Okan Çelik
11 Şubat 2019 / 22:55

‘Sıfır Atık Pazarda’ sloganı ile yola çıkan minik öğrenciler pazar yerlerine giderek vatandaşlara ücretsiz çanta dağıttılar. Öğretmen ve velilerin de desteği ile ‘Geri Dönüşüm Çantaları’ üreten öğrenciler vatandaşların da takdirini kazandı. Okul Müdürü Durdu Arslan, gelecek nesiller için geri dönüşüm ve doğayı korumak adına poşet kullanımının önüne geçilmesi için bir uygulama gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu uygulamada veli işbirliği ile

atık malzemelerden yapılan " Geri dönüşüm Çantaları " sergilenerek ücretsiz pazar çantası dağıtımı yaptıklarını belirten Arslan,  vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yoğun sergide, dağıtılan çantaların yarım saat içerisinde tükendiğini söyledi. Öğrencilerle çevredekilerin hoş diyalogları gözden kaçmadı.

Arslan, Çocuklarımızın ve velilerimizin hazırladığı " Geri dönüşüm Çantaları " ile iyi bir farkındalık oluşturduğumuz kanaatindeyim. Çocuklarımızbu proje ile ailede işbirliği, tasarruf yapma, çevreye duyarlılık ve toplum içerisinde iletişim becerilerinin gelişimine katkıda bulunmuştur.

690 öğrenci ve 29 öğretmenimizin bulunduğu okulumuzda projeye yüzde 100' e yakın destek görmek bizi mutlu etmiştir. Her öğrencimiz 2'şer adet geri dönüşümden elde edilençanta ile projemize katkıda bulunmuştur. Emeği geçen tüm veli ve öğrencilerimize, sergimize yoğun ilgi gösteren mahalle sakinlerine teşekkür ederiz ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz