Kesin karar açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, düngerçekleştirdiği toplantıda Süper Lig ile ilgili son kararını verdi. Süper Lig 2019-20 sezonu daha önce belirlendiği gibi 12 Haziran'da başlayacak.

Kesin karar açıklandı
Telgraf Haber Merkezi
29 Mayıs 2020 / 04:56

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, düngerçekleştirdiği toplantıda Süper Lig ile ilgili son kararını verdi. Süper Lig 2019-20 sezonu daha önce belirlendiği gibi 12 Haziran'da başlayacak. Süper Lig'de 7 takımın 'küme düşme kaldırılsın' başvurusu ise reddedilirken 5 oyuncu değişiklik hakkı da kabul edildi.

Süper Lig'in 2019-20 sezonu daha önce belirlendiği gibi 12 Haziran'da 27. haftadan itibaren yeniden başlayacak. Süper Lig'deki yedi takımın bu sezon için küme düşmenin kaldırılması yönünde yaptığı başvurusu ise reddedildi. Buna göre yeni sezonda da Süper Lig'de 18 takım olacak.

Futbolcu sağlığını korumak amacıyla IFAB tarafından kabul edilen ve ülke federasyonların takdirine bırakılan beş oyuncu değişikliği konusunda talimat düzenlemesi yapıldığını açıklayan TFF, sezonun geride kalan lig ve kupa maçlarında söz konusu uygulamaya geçilmesi kararı alındığını duyurdu.

Öte yandan Süper Lig'de önümüzdeki beş haftalık müsabaka programı gün içerisinde kamuoyuna ilan edileceği de açıklanırken, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçlarının tarihleri ise belli oldu. Buna göre; 16 Haziran Salı günü Fenerbahçe - Trabzonspor, 18 Haziran Perşembe günü Alanyaspor - Antalyaspor maçları oynanacak.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz