‘Kin ve nefret dolu hakaret etmeyin’

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, muhalefet görevi gereği yaptığı uyarıların karşılığında kin ve nefret dolu hakaretler duymak istemediklerini söyledi. Yılmaz CHP’li meclis üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

‘Kin ve nefret dolu hakaret etmeyin’
Okan Çelik
7 Şubat 2018 / 07:55

Terör olaylarına karşı iktidar ve muhalefet el ele iken ortaya konulması gereken siyasi üslubun bu olmaması gerektiğini belirten Yılmaz, “Türkiye’nin sınır güvenliği her şeyden önemlidir ve Zeytin Dalı operasyonu kaçınılmazdır. Biz muhalefet olarak sizi uyarmak zorundayız. Ama her uyardığımızda sizden nefret ve kin dolu hakaretler duymak istemiyoruz. Terör olaylarında ülke olarak birlik halindeyken iktidar ,muhalefet el eleyken siyasetin üslubu bu olmamalı. Teröre karşı çıkan bir partinin hele hele birileri tarafından kandırılmamış bir partinin sizi uyarması zorunuza gitmemelidir” diye konuştu.

Yılmaz, Türkiye’nin terörle mücadeleden en fazla yara alan ülke olduğunu dile getirdi. Yılmaz “Bu gün gözümüz, kulağımız, gönlümüz Afrin’dedir. Türkiye meşru savunma hakkını kullanmıştır. Harekat sınır güvenliğimiz için önemlidir. Milletçe ve devletçe birlik halindeyiz. Terör milli mesele olduğundan siyaset üstü bir olaydır. Milli meselelerin miting alanlarında konuşulmasını, siyasete alet edilmesini doğru bulmuyoruz. Aksi halde terörle mücadele amacından sapmış olur. Suriye genel stratejisi baştan beri yanlış idi. Bu gün geldiğimiz nokta öngörüsüzlüğün eseridir. Bu gün öngörüsüzlük nedeni ile fakir çocuklar cephede şehit düşerken siyasetçilerin çocukları komuta merkezinde kameralara poz vermektedir. Biz ,bir tek Mehmetciğin tırnağına zarar gelmesini istemiyoruz. Şehit haberlerinden bıktık, sürekli kandırılmaktan bıktık. Terörle mücadelede ön görünün hakim olmasını istiyoruz” dedi.

Yılmaz, Kamil Ocak Stadyumu konusunun da biran önce meclis gündemine getirilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Yılmaz konuşmasına şu şekilde devam etti: “Orada Gaziantep kalesi vardır. Gaziantep’in siluetinde kale var iken bu plan geçer ise siluette kale değil bundan sonra bir zenginin gayri menkulu siluetimiz olacaktır. Kent meydanı adında belli olduğu üzere kamusal bir alandır ,nasıl olurda böyle bir alanı özel mülkiyete dönüştürmek istersiniz? Kamusal alanı özel alana çevirmek istiyorsanız çok açık söylüyorum ki burada çıkar vardır, menfaat vardır. Fıstık araştırmada parmağı olanların bu gün olmuş güzelliklerle anıldığını mı düşünüyorsunuz. Bu planda imzası olanların bundan sonra nasıl anılacağını size kendi genel başkanınızın ağzından hatırlatmak istiyorum. Bakın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ne demiş; “gökdelenler nedeni ile İstanbul’a ihanet ettik” demiş iken liderinizi neden dinlemiyorsunuz. Bu planı çekmek için daha ne bekliyorsunuz. Unutmamızı bekliyorsanız asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Hatta Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu plan hemen çekilmez ise meydan ile ilgili olarak bakan iken söyledikleri tüm gazete demeçlerini matbaada bastırıp tüm Gaziantep halkına posta yolu göndereceğiz, meydanlarda dağıtacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz