Bekir Öztekin-Celal Doğan restleşmesi

İYİ Parti İl Başkanlığına giden CHP heyeti ile İYİ Parti arasında kırmızı çizgi restleşmesi yaşandı. ‘Celal Doğan kırmızı çizgimizdir’ diyen İYİ partililere CHPliler ‘Bekir Öztekin de bizim çizgimizdir’ cevabı verildi.

Bekir Öztekin-Celal Doğan restleşmesi
Okan Çelik
12 Ocak 2019 / 09:11

İYİ Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Bekir Öztekin’i göstermesi, ortalığı karıştırdı. İYİ Parti İl Başkanlığına giden CHP heyeti ile İYİ Parti arasında kırmızı çizgi restleşmesi yaşandı. ‘Celal Doğan kırmızı çizgimizdir’ diyen İYİ partililere CHPliler ‘Bekir Öztekin de bizim çizgimizdir’ cevabı verildi.

BEKİR ÖZTEKİN KESİNLEŞTİ

CHP ile İYİ Parti arasında devam eden ittifak görüşmelerinde Bekir Öztekin gerginliği yaşanıyor. İYİ Parti İl Başkanı Serkan Karakuş’un sosyal medya hesabından yaptığı “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Bekir Öztekin olmuştur’ paylaşımı CHP’lileri kızdırdı. CHP’lilerden gelen tepkiler üzerine harekete geçen CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz ve yönetimi ile meclis üyeleri İYİ Parti İl Başkanlığına gitti. Başkan Serkan Karakuş’a “Bekir Öztekin aday olarak belirlendi mi, yoksa aday adaylığı mı Kabul edildi?” sorusuna Karakuş, “Aday olarak bildirilmiştir. CHP’ye de şu an başkan olmadığı için tebliğ edilmemiştir. Başkan atanınca yazısı gelir” cevabı verdi.

CELAL DOĞAN’I İSTİYORUZ

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, sosyal medyada oluşan tepkiler üzerine görüşme gereği duyduklarını söyledi. Yılmaz, “Bizler ittifak ruhuna göre hareket edeceğiz. İttifakın ruhuna göre hareket edeceğiz. Her iki partinin de amacı bellidir. Bizleri yönetecek kişileri seçtirmek istiyoruz. Gaziantep’teki dengeler göz ardı edilmemeli. İttifak dışında kalan unsurlar da göz ardı edilmemeli. Celal Doğan’ı Büyükşehir Belediye Başkan adayı oalrak görmek istiyoruz. Toplumun bekleyişi bu yöndedir. Kırmızı çizgileri acilen beyaza dönüştürmemiz gerekmektedir. Birlik ve beraberlik içerisinde seçimi götürmeliyiz” diye konuştu.

KIRMIZI ÇİZGİ ÇIKIŞI

İYİ Parti İl Başkanı Serkan Karakuş ise Celal Doğan’ın kırmızı çizgileri olduğunu ve bunu tabanlarına anlatamayacaklarını dile getirdi. Celal Doğan’ın HDP’ye gittiğini ve o kimlikle anıldığını belirten Karakuş’a cevap verenbazı CHP’liler ise, “Bekir Öztekin de bizim kırmızı çizgimizdir. Bizler yıllarca AK Parti için çalışan ve bize ters olan birisi kırmızı çizgimizdir” diye konuştular. CHP’liler, “Biz kendi eşlerimizi dahi Bekir Öztekin’e oy vermeye ikna edemeyiz. Yıllarca verdiğimiz mücadeleye nasıl ters davranalım” şeklinde konuştular.

4 İSİMLE GÖRÜŞÜLDÜ

İYİ Parti İl Başkanının Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için 4 isimle görüştüğü belirtildi. Bekir Öztekin, Ali Peri, Mehmet Mutaf ve Ömer Arpacıoğlu isimleri ile görüşüldüğü belirtilen açıklamada, Arpacıoğlu istemedi. Mehmet Mutaf olacaktı, son anda vazgeçti. Ali Peri’ye teklif ettik. Girmedi. Bekir Öztekin bize geldi ve Kabul etti” denildi.

Zaman zaman hararetlenen görüşmede kesin bir sonuca varılamazken, bazı CHP’lilerin sinirlenerek erken ayrıldığı dile getirildi.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz