EMPATİ Alışveriş Şenliği başladı

EMPATİ Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği tarafından geliri eğitime bağışlanmak üzere düzenlenen Geleneksel Yılbaşı Alışveriş Şenliği’nin 6.sı açıldı.

EMPATİ Alışveriş Şenliği başladı
Gülşah Sert
5 Aralık 2018 / 06:00

Teymur Continental Otel’deki şenliğin açılışı, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, EMPATİ Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Hale Konukoğlu ve dernek yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

2 gün sürecek şenliğin ilk gününde Lüks Marka Danışmanı ve Mücevher Yazarı Özlem Güsar, “Mücevher Efsaneleri” konulu bir sunum yaparken, şenlikte bugün de sanatçı Günseli Kato konuklarla bir araya gelecek. 

KONUKOĞLU: “EMPATİ GAZİANTEP’TE FARKINDALIK YARATTI”

Şenliğin açılış konuşmasını yapan EMPATİ Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Hale Konukoğlu, eğitim yararına düzenlenen bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı onur duyduklarını söyledi.

Konukoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Her yıl katılımcı sayımız artıyor. Her yıl Gaziantep, adını Türkiye arenasında çok daha iyi şekilde buluyor. Gaziantep’te eğitim anlamında derneğimiz kanalı ile bir farkındalık yaratıldığına inanıyorum. Hem kadının gücü hem de Gaziantep’in gücünün ortak platformda birleşmesi ile Empati Derneği’nin gücü daha da artıyor. Bizler çok şanslıyız ki Gaziantep gibi bir şehirde bu aktivitemizi gerçekleştiriyoruz. Gaziantep bize çok sahip çıkıyor. Her defasında her aktivitemizde değerli katılımcılarımız bizlerle birlikte yer almaktadırlar. Tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Çok dolu ve eğlenceli bir aktivitemiz var. Empati Derneği eğitime destek olmaya her daim devam edecek. Empati bir farkındalık oldu Gaziantep’te. Dilerim ki bu tür etkinlikleri yapanların sayısı her geçen gün ülke genelinde artış gösterir. Unutulmamalıdır ki en fazla ihtiyaç duyulan şey bir ülke için daha fazla okumuz, kültürlü ve bilgili bireylerin artış göstermesidir”.

ŞAHİN: “TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR PROJE”

Konuşmasında “Empati Derneği’ni şahsım adına ve şehrim adına kutluyorum” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Sosyal sorumluluk projesinin tüm Türkiye’ye nasıl örnek olduğuna yönelik bir sorumluluktur bu. Yapılan çalışmanın sonunda şehir eğitimine katkı sunulabilmesi çok önemli. Her yıl Empati Derneği kendisini ve ekibini güçlendirerek yoluna devam ediyor. Gücümüzü sizlerden alıyoruz. Empati ismi çok anlamlı.

Empati duygusunu tüm dünyaya yerleştirebilsek dünya kardeş olacak aslında. Derneğimizin yaptığı güzel çalışmalara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şehrin emini olarak hayranız. Sayın Valimizle birlikte Empati adına yapılacak tüm çalışmalarda yer alacağımızı bilmenizi istiyorum. Şehir dışından gelen misafirlerimiz ve çok önemli markalar var. Marka şehirde önemli markalarla bir araya gelmek bizlere güç veriyor” ifadelerini kullandı.

VALİ GÜL: “EMPATİ ÇOK ÖNEMLİ BİR DERNEK”

Şenlikte konuşan Vali Davut Gül ise Empati Derneği’ne teşekkür etti. Empati’nin çok önemli bir dernek olduğunu ifade eden Vali Gül, “Empati Derneği beni ziyaret ettiğinde gerçekten şaşırmıştım. İki okul yapılmış milli eğitime teslim edilmiş ve bunu yapanlar ise tamamen kadınlar. Ben tebrik ediyorum kendilerini. Genelde sivil toplum anlayışı ülkemizde yerleşmemiştir. Sivil toplum örgütleri normal şartlarda kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan yerlerdir. Bu derneğin sadece kadınlar tarafından yürütülüyor olması da ayrı bir onur kaynağıdır. Empati çok önemli bir dernek. Bizim hayırseverlere ihtiyacımız var. 70 tane daha hayırsevere ihtiyacımız var. Bu duyarlılığı yakaladığımız sürece Gaziantep’in eğitim sorunları ile mücadele edebiliriz. Destek veren tüm üyelere ve derneğimize yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz