Konukoğlu: Elimize para geçerse üretim tesisi kurarız

SANKO Holding Kurucu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ‘Elimize para geçerse biz hemen üretim tesisi kurarız. Bu nedenle yatırımlarımıza devam edeceğiz’ dedi.

Konukoğlu: Elimize para geçerse üretim tesisi kurarız
Telgraf Haber Merkezi
5 Mart 2021 / 08:01

SANKO Holding Kurucu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ‘Elimize para geçerse biz hemen üretim tesisi kurarız. Bu nedenle yatırımlarımıza devam edeceğiz’ dedi.

INBUSINESS’e konuk olan SANKO Holding Kurucu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, enerji yatırımları ve 2021 yılı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

2020’de pandeminin tüm sektörlerde iş yapış biçimlerini baştan ayağa değiştirdiğine vurgu yapan Konukoğlu, her şeye rağmen 2021’e daha umutlu baktıklarını söyledi. Konukoğlu, “Elbet bu da geçecek 2021 için daha pozitifim. Ülkemize ve ülkemizin geleceğine güveniyoruz” dedi. Her sektörde kendi kendine yeten bir ülke olmak için çalışmanın önemine işaret eden tecrübeli sanayici, bu noktada iş insanlarına da büyük sorumluluklar düştüğünü dile getirdi.

2020 için planladıkları yatırımların yüzde 95 gibi önemli bir kısmını realize ettiklerini anlatan Konukoğlu, bunun işlerin devamı için büyük önem taşıdığı görüşünde. Konukoğlu, “Bu bizim için gerçekten vazgeçilmez bir durum. Elimize para geçerse biz hemen bir üretim tesisi kurarız. Sanayicilik süreklilik ister. Tesisini yenilemeyen yatırım yapmayan patron zarar eder. Bu nedenle önümüzdeki yıl da ara vermeden yatırıma devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sıfırdan yatırımın ise 2021’in ikinci yarısından itibaren daha fazla konuşulmaya başlanacağını söyleyen Abdulkadir Konukoğlu, “Aşının uygulanmaya başlamasıyla alınan sonuçlar ekonomide de moralleri yükseltecek. Morali yükselen iş insanları yeniden yatırımı konuşmaya başlayacak. Aşıyla birlikte alınacak olumlu sonuçlar, iş dünyasını harekete geçirecektir. Bizim için de özellikle enerji sektöründeki yatırımlarımız gündemimizde olacak. Aklımızda yeni yatırımlar var. Elbette bu günler geçecek, moralsiz değiliz. Önümüz açık” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz