Kriz çözüldü

Gaziantep’te inşaat sektörünün bir süredir yaşadığı çimento teminiyle ilgili sorun çözüldü.

Kriz çözüldü
Hüseyin Küpeli
30 Kasım 2020 / 21:36

Gaziantep’te inşaat sektörünün bir süredir yaşadığı çimento teminiyle ilgili sorun çözüldü. GTO Başkanı Tuncay Yıldırım ve İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa’nın, ÇİMKO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ile dün yaptığı görüşmenin ardından inşaatçılara çimento satışındaki sınırlama kaldırıldı.

BAŞKANLAR ÇÖZÜM BULDU

Gaziantep ve bölgesinde bir süreden beri devam eden çimento teminindeki kriz, GTO Başkanı Tuncay Yıldırım ve İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa’nın, ÇİMKO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu’nun bir araya gelmesiyle çözüme ulaştı. Yıldırım ve Apa’nın sürecin başından beri istişare halinde oldukları çimento temininde yaşanılan sıkıntılar, dün iki başkanın Konukoğlu’nu ziyaretinde masaya yatırıldı. Konukoğlu’nun başkanlarla görüşmesinde, yapı sektörünün içinde bulunduğu durum detaylarıyla görüşüldü. Yıldırım ve Apa görüşmede, çimento bulunamamasından dolayı birçok projenin yavaşladığını ve durma noktasına geldiğini ifade etti. Konukoğlu da sorunun çözülmesi için talimatı verdi.

GTO Başkanı Tuncay Yıldırım ve Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa, yapı sektöründe aylardır yaşanan çimento teminindeki sıkıntılara son noktayı koydu. Sektörün sorunlarının yakın takipçisi olan iki başkan, uzun süredir yaptıkları girişimlere dün de ÇİMKO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu’nu ziyaret ederek devam etti. Ziyarette, sektörün tedarik noktasındaki sıkıntılar aktarıldı. Görüşmelerin ardından Adil Konukoğlu, çimentoda herhangi bir sınırlama olmadan teminin devam edeceğini söyledi. Konukoğlu, ilgili işletme sorumlularına sınırlama olmadan dileyene dilediği kadar torbalı çimento temini yapılmasınıntalimatını verdi.

Konukoğlu ayrıca, beton temini ile ilgili planlamanın da yeniden gözden geçirileceği ve hızlandırılacağı sözünü verdi. Başkanlar, Konukoğlu’na destekleri için Gaziantep inşaat sektörü adına teşekkür etti.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz