Kulüpler birleşiyor mu?

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ile Gaziantep basketbol takımlarının aynı çatı altında birleşmesi gündeme geldi.

Kulüpler birleşiyor mu?
Sedat Torun
17 Eylül 2019 / 15:30

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ile Gaziantep basketbol takımlarının aynı çatı altında birleşmesi gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda Gazişehir Gaziantep Kulüp başkanı Mehmet Büyükekşi takımın ismini değiştireceklerini söylemişti.

Bu açıklamaların ardından futbol ve basketbol kulüplerinin tek isim üzerinde birleşeceği ve branşlara ayrılacağı gelen bilgiler arasında. Başkanlık koltuğuna yeni oturan Mehmet Büyükekşi’nin isim konusunda arayışta olduğu ve böyle bir alternatife başvuracağı belirtildi. Bu konuda kulüpler arasında görüşmeler yapılırken, yakın zamanda açıklama yapılacağı belirtildi.

BAŞKAN BÜYÜKEKŞİ AÇIKLADI

Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarıyla bir araya gelen başkan Mehmet Büyükekşi, “Bizim birinci hedefimiz Gazişehir ismini Gaziantep olarak değiştirmek. Çünkü Gazişehir Gaziantep ismi pek çok yerde ve özellikle dışarıda kafa karışıklığına neden oluyor. O yüzden biz bunu Gaziantep ismini öne çıkaracak şekilde değiştirmek istiyoruz. Bunun için çaba sarf edip Türkiye Futbol Federasyonu ile de görüşmeler yapacağız" demişti.

GAZİANTEP İSMİ ÖN PLANDA OLACAK

Futbol Kulübü ile basketbol takımı Gaziantep ismi üzerinde birleşecek. Futbol takımından Gazişehir ismi atılacak. Her iki kulübünde ismi Gaziantep olacak.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz