Lise öğrencileri şehitleri andı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilere üzüm hoşafı ve ekmek dağıtarak Çanakkale’de mücadele edip şehit olan Mehmetçikleri andılar.

Lise öğrencileri şehitleri andı
İHA
18 Mart 2019 / 18:16

18 Mart Çanakkale Zafer'inin 104. yıl dönümü nedeniyle İMKB Anadolu Lisesi’nin düzenlediği programa katılan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilere üzüm hoşafı ve ekmek dağıtarak Çanakkale’de mücadele edip şehit olan Mehmetçikleri andılar.

İMKB Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen programa Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra İl Milli eğitim Müdürü Cengiz Mete, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Türe, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program daha sonra öğrencilerin Çanakkale destanını anlata şiirler, şarkılar ve gösterilerle devam etti.

UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, büyük Türkiye için öğrencilerin çok çalışması gerektiğini belirterek  “Başta Çanakkale de şehadete yürüyen 253.000 şehidimiz olmak üzere Gaziantep’in savunmasında şehit olan 6.317 şehidimiz ve bu güne kadar bu vatan için şehit olmuş tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyorum. Bu günleri unutmadık unutmayacağız. Biz unutsak da düşmanlarımız unutmuyor. 16 bin km uzaklıktaki Yeni Zelanda dan gelip Çanakkale Savaşı’nda ülkemizi işgal etmek isteyen Anzakları duymuşsunuzdur. Bu gün onların torunları halen aynı düşmanlıkla oradaki Müslümanları katledebiliyor.

O katliamda kullanılan silahların üzerinde yazan mesajları gördünüz. Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı düşmanlık halen onların kalbinde. Bizde tarihimizi unutmayacağız. Türk Milleti olarak İslam’ın bin yıldır bayraktarlığını yapmışız. Osmanlı’nın torunlarıyız 600 yıl bu topraklarda hakimiyet sürmüşüz. Onlar bunları unutmuyor bizde unutmayacağız ve daha çok çalışacağız. Şuanda bütün öğrencilerimize düşen derslerine iyi çalışmak ve kendisini çok iyi yetiştirmek 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine kendimizi iyi hazırlayıp hedeflerimizi gerçekleştirmeliyiz” dedi.

ÇANAKKALE SEFERLERİMİZ DEVAM EDECEK

Öğrencileri Çanakkale’ye götürmeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan Mehmet  Tahmazoğlu, “Çanakkale’yi yerinde görmek lazım. Allah nasip ederse yeni dönemde de bütün gençlerimizi Çanakkale’ye götürmeye devam edeceğimizin sözünü buradan vermek istiyorum” diye konuştu.

ZOR ŞARTLAR ALTINDA KAZANILAN BİR ZAFER

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Çanakkale Zaferi’nin zor şartlarda kazanıldığını belirterek, “ O gün cephede yarım ekmek ve küçük bir azık ile birlikte günü geçiren kahraman şehitlerimizin anısına aynı yemeklerin bugün bu anma töreninde ikram edilmesi adına Şahinbey Belediyemize teşekkür ederim. Bugün çok önemli bir gün yüzyıl önce yine bizim mukaddesatımıza bizim varlığımıza özünde İslam’a yönelik büyük bir saldırıyla karşı karşıyaydık. O günkü niyet ne ise bugün de maalesef aynı hüznü aynı kederi bize yaşatmaya çalışıyorlar. Son olarak gençlik için yaptıkları projelerinden dolayı Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

GAZİLER DİYARINDAN ŞEHİTLER DİYARINA ÖNEMLİ BİR PROJE

İMKB Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Bozkurt, Başkan Mehmet Tahmazoğlu’nun öğrencilere manevi değer kazandırmak adına önemli projelere imza attığını belirterek “Çanakkale başta olmak üzere vatanı uğruna canını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu millet sizi unutmayacak ve unutturmayacak. Gençlerimize Milli birlik ve beraberlik ruhunu aşılayan Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına Projesiyle gençlerimizi defalarca ecdadıyla buluşturan ve şimdide bizlerle birlikte Çanakkale ruhunu paylaşan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz