Mehmet Erdoğan: 15 Temmuz zaferimiz büyük bir fedakârlığın eseridir

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “15 Temmuz zaferimiz de büyük bir fedakârlığın eseridir. O gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur” dedi.

Mehmet Erdoğan: 15 Temmuz zaferimiz büyük bir fedakârlığın eseridir
Telgraf Haber Merkezi
14 Temmuz 2020 / 09:41

Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı:

Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz. Bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmeninin hüznünü tekrar yaşarken diğer yandan dünyada az bulunur bir direnişe imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Türk devletinin işgali, Türk milletinin esareti ve Türk demokrasisinin hançerlenmesine yönelik bir ihanet ve acımasız bir terör saldırısı olduğunu unutmadık, unutmayacağız!

15 Temmuz zaferimiz de büyük bir fedakârlığın eseridir. O gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Tüm milletin cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun halen diri olduğunu göstermiştir.

15 Temmuz bize bir kez daha gösterdi bu millet asil bir millettir, cesur bir millettir, kahraman bir millettir. Bu topraklarda 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça Türkiye'yi yolundan alıkoyabilecek hiçbir kuvvet yoktur. 

Ben bu milletin bir ferdi olmaktan iftihar ediyorum. 

15 Temmuz darbe girişiminde onurluca karşı direnişte bulunan ve vatan uğruna yaşamını yitiren ŞEHİTLERİMİZİ rahmet ve minnetle anarken, GAZİLERİMİZE sağlıklar ve esenlikler dilerim.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz