Mehmetçik Ortaokulu öğrencileri şehit ailesini ziyaret etti

Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Mehmet Kılıç başkanlığında Müdür Yardımcısı Ali Kök, proje sorumlusu Matematik Öğretmeni Tarık Köksal ve öğrenciler, Tunceli’de1994 yılında şehit olan Polis Memuru Ejder Özarık’ın ana ocağına gitti.

Mehmetçik Ortaokulu öğrencileri şehit ailesini ziyaret etti
Telgraf Haber Merkezi
5 Ocak 2018 / 15:23

Öğrenciler, Özarık’ın annesi ile sohbet ederek şehide Allah'tan rahmet dileğinde bulundu.

Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Mehmet Kılıç yaptığı açıklamada, her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını belirterek, onların unutulmadığını göstermek istediklerini dile getirdi.

Zor şartlar altında devletin güvenliği için kendi canlarından vazgeçen yiğit evlatların var olmaya devam edeceğini vurgulayan Proje sorumlusu Tarık Köksal, "Bizler ülkemizin geleceği olan gençlerimizin bilinçli bir şekilde yetişip vatanımıza hizmet etmeleri için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Bilinçli nesil yetiştirmek için gayret ediyoruz." dedi.

Şehitlik mertebesinin en yüksek makamlardan birisi olduğunu dile getiren Müdür Yardımcısı. Ali Kök, "Oğlunuzu öyle güzel yetiştirmişiniz ki bizlerin güvenliği için kendini düşünmedi. En büyük acılardan biri olan evlat acısını tattınız. Siz dimdik durarak düşmanı sevindirmediniz. Böyle güzel evlat yetiştirdiğiniz için Allah sizden razı olsun." şeklinde konuştu.

Duygusal anların yaşandığı ziyarette 8/M sınıfı öğrencilerinin hediyelerini ve şehit ailesine yazmış oldukları duygusal mektupları teslim eden öğrencilere şehit annesi ve şehidin kardeşi Mehmet Özarık aradan geçen 24 yıla rağmen öğretmen ve öğrencilerin şehitlerini unutmaması ve bu ziyaretten dolayı Mehmetçik Ortaokulu öğrenci ve personellerine teşekkür etti.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz