Gaziantep CHP'de yönetim belirsizliği!

CHP Genel Merkezinin ise yönetim listesini toplantıda görüştükten sonra oylamaya sunacağı dile getirildi. Meriç’in hafta sonu Ankara’da Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme yaptığı ve yönetim listesi yapması için görevlendirildiği ileri sürüldü.

Gaziantep CHP'de yönetim belirsizliği!
Okan Çelik
8 Ocak 2019 / 21:37

CHP’de Hayri Sucu ve yönetiminin görevden alınması ile başlayan kargaşa devam ediyor. Melih Meriç’in il başkanlığına getirileceği ve yönetim listesini hazırladıktan sonra genel merkezin onayına sunacağı ön sürüldü.

CHP Genel Merkezinin ise yönetim listesini toplantıda görüştükten sonra oylamaya sunacağı dile getirildi. Meriç’in hafta sonu Ankara’da Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme yaptığı ve yönetim listesi yapması için görevlendirildiği ileri sürüldü. Meriç’in ise Ankara dönüşü yönetim listesi hazırladığı ve genel merkezin onayından geçtikten sonra atamanın yapılacağı belirtildi. CHP’de bir grup partilinin ise Meriç’in başkanlığına karşı çıktığı ve atanmaması için kulis yaptığı öğrenildi. Şimdi gözler Melih Meriç ve listesinin onay alıp almayacağına çevrildi.

CHP Genel Merkezi de biran önce yönetim listesini görüştükten sonra karara bağlayacağı ve aday belirleme sürecine geçeceği öğrenildi. 31 Mart yerel seçimlerinin startını biran önce vermek isteyen CHP’de işler il başkanlığı ve yönetimi nedeniyle arapsaçına dönmüştü. Biran önce yönetimsel krizden çıkmak ve seçimlere odaklanmak isteyen CHP’de parti tabanı da oldukça rahatsız. Parti tabası ise yeni yönetim ve adayların belirlenmesini ve seçim startının verilmesini istiyor. Partililerin Ankara ile de kulisler yaptığı ve baskı yaptığı gelen haberler arasında.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz