Memurlardan Kilis’e çıkarma

Gaziantep’te görev yapan Memur-Sen üyesi memurlar 500 araçlık konyovla adeta Kilis’e çıkarma yaptı.

Memurlardan Kilis’e çıkarma
Telgraf Haber Merkezi
12 Şubat 2018 / 17:31

Memur-Sen Gaziantep Şubesi ve Gönüllü Kuruluşlar Platformu yönetici ve üyeleri Gaziantep Hacı Firdevs Arslan Camisinde öğle namazında buluşarak bir araya geldi. Namaz sonrası yaklaşık 500 araçla Kilis’e doğru yola çıkan konvoy, araçlarını Türk bayraklarıyla süsledi.

Yol güzergâhında halkın da teveccüh gösterdiği konvoy, Kilis Öncüpınar Sınır kapısına kadar ilerledi. Öncüpınar sınır kapısında araçlarından inerek toplanan Memur-Sen ve Gönüllü Kuruluşlar Platformu üyeleri askerlerimiz lehine, ABD, İsrail ve terör destekçisi bazı batılı ülkeler aleyhine sloganlar atarak birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Kilis’in ve Metmetçiğin yanında olduklarını ifade ettiler. Daha sonra Kilis Kayabaş Camisine hareket eden konvoy burada ikindi namazını hep birlikte kılarak namaz sonrası askerlerimiz için dua etti. Fetih suresi okundu. Çıkışta Gönüllü Kuruluşlar Platformu adına basın açıklaması yapan Memur-Sen İl Başkanı Ahmet Gök şunları söyledi;

Bizler Gaziantep’te hizmet eden Gaziantep Gönüllü Kuruluşları olarak öncelikle bu harekatı başarılı bir şekilde yürüten kahraman ordumuza destek olduğumuzu, Ordumuzun ve Kilisli kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu haykırmak amacıyla geldik. Burada Mehmetçiğimiz ve Özgür Suriye Ordusu’nun birlikte yürüttüğü bu Operasyonda Ordumuzun muzaffer olması için Fetih Sureleri okuduk ve dua ettik. Rabbim Vatan, millet uğruna, Din ve Devlet uğruna cehd eden kahraman ordumuzu daim muzaffer kılsın inşallah.

Bizim Ecdadımız dünya sahnesinden çekildiği günden beri dünyaya hakim olan ve yöneten Batı, Dünyayı zulüm, kan ve göz yaşına boğdu ve acımasızca sömürmeye devam ediyor. Bu zihniyet Amerika’da bir Irkı yeryüzünden silen zihniyettir. Bu zihniyet Asya’yı sömürmek için çoluk çocuk demeden katleden zihniyettir. Bu zihniyet Afrika’yı köleleştiren zihniyettir. Evet bugün, Güçlü olduğu için Hakkı olmayanı kendinde hak görüp mazlumların elinden zorla alan ve sömüren, yeryüzünü kendisine ait zanneden bir anlayışla karşı karşıyayız. Ve biz Müslümanlar olarak bu anlayışa karşı en üst tondan haykırıyoruz; Yeryüzü sizin değildir. Yeryüzü Allah’ın cc. mülküdür. Ve bizler Müslümanlar olarak Allah’ın mülkünü Allah’a cc. açmakla mükellef olduğumuzun farkında ve bilincindeyiz.

Bugün Türkiye’miz sadece İslam aleminin değil tüm dünya mazlumlarının sömürü ve zulümden kurtulması için çalışan bir umut kapısı olmuş durumdadır. Geçmişte olduğu gibi yarın da dünyada Hakkı ve adaleti yeniden tesis edecek olan millet yine bu millet olacak inşallah.

Bu bağlamda Dünyayı sömüren Emperyalistlerin iç ve dış işbirlikçileriyle beraber, tüm dünya mazlumlarının umudu olan ve Dünya 5’ten büyüktür diye haykıran Dünyaya Adil bir Düzen getirme ve Dünyadaki sömürü düzenine çomak sokarak mazlumların göz yaşını silme potansiyeline sahip Yeni, BÜYÜK, Güçlü TÜRKİYE’nin kendi ifadeleriyle YENİ OSMANLI’nın ayak seslerinden korktuklarını ve Yeni Türkiye’yi susturmak için ne gibi hain planları ve amaçları olduğunu biliyoruz.

Gezi olayları ile denediler susturamadılar. 17-25 Aralık Yargı darbesi ile denediler hüsrana uğradılar, 15 Temmuz alçak darbe ve işgal hareketi ile denediler milletin inanç dolu göğsüne tosladılar. Son olarak Fetö, PKK, DHKP-C, İşid, Daeş, PYD, YPG kısacası içerideki ve dışarıdaki tüm maşalarını birlikte harekete geçirdiler ama yine aziz milletimizin ferasetini aşamadılar.

Türkiye’mizin önünü kesmek için ne yaptılarsa olmadığını gören sözde müttefikimiz olan bu Şer Odakları, başta ABD ve Almanya olmak üzere tüm BATI gerçek yüzünü aleni bir şekilde ortaya koymaya başladı.

Bugün PYD ve YPG sözde dost ve müttefik olan ABD’nin verdiği 5 bin tır silahı bize karşı kullanmakta ve askerlerimiz Amerikan silahları ile şehit edilmektedir. Gizli bir elin bir işareti ile Deaş Ve PYD/YPG birleşmiş Türkiye’ye birlikte saldırmaktadır. Belli ki tüm bu terör örgütlerinin kurucusu ve sahibi aynıdır ve ihtiyaç durumuna göre onları birbiri ile savaştırmakta ihtiyaç olduğunda ise onları birleştirmektedir.

Bugün Amerikan subayları Mümbiç’i ziyaret edip Türkiye’ye göz dağı vermeye kalkmaktadır. Ben buradan bu Conilere ve onların iç ve dış tüm işbirlikçilerine sesleniyorum; biz başka Milletlere benzemeyiz”

Basın açıklamasından sonra grup ZeytinDalı Harekâtında terör örgütü unsurlarına karşı gerçekleştirilen operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Doğan’ın memleketi Polateli ilçesi Karapınar köyüne geldi. Burada dualar okunarak şehidin ailesine taziyeler bildirildi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz