Mert Günok Avrupa’da Takımda Fakat Türkiye’de İse Evde

Mert Günok Avrupa’da Takımda Fakat Türkiye’de İse Evde
Telgraf Spor Servisi
30 Kasım 2020 / 16:14

Başarılı file bekçisi Mert Günok’un bilindiği üzere Türkiye ve Macaristan sonrasında yapılan Covid testleri pozitif çıkmıştı. Bu durum ise onun beklenmedik bir şekilde Beşiktaş karşılaşmasında forma giymesini engellemişti.

Fakat tekrar yapılan testlerde Mert Günok’un testleri negatife döndüğü için UEFA kendisine Manchester maçında oynaması için izin verebilmişti. Yapılan 4 testin her birinin üst üste negatif çıması bu oyuncunun maça çıkmasında etken olmuştu.

Ancak Türkiye’de 14 gün şartı olduğu ve bunun mutlaka geçmesinin beklenmesinden dolayı oyuncuların ancak bu süreden sonra maçlara çıkabiliyorlar. Bu durum diğer ülkelere biraz farklılık gösterebiliyor. Duruma bu şekilde bakıldığında Mert Günok’un 3 Aralık’ta takıma katılım sağlaması bekleniyordu. Fakat evde izolasyonda olması istenen futbolcunun Denizlispor maçında da oynayamayacağı belirtildi.

Galatasaray Takımı da Benzer Sıkıntılar Yaşıyor

Covid virüsü genel olarak dünya arenasında birçok futbolcuya bulaşarak onların takımdan ayrı kalmasına sebep oldu. Yerli Bahis   Mert Günok örneğinde olduğu gibi Galatasaray ekibinin de bu durumdan dolayı oldukça ciddi sıkıntılar yaşadığı biliniyor.

Çünkü sarı kırmızılı ekibin de Babel ve Omar isimli oyuncularında bu virüs görülmüştü. Fakat testler daha sonrasında negatife dönüş yapmıştı. Onların oynaması her ne kadar muhtemel olsa da aynı durumun Belhanda, SultanbetArda Turan ve Okan Kocuk için geçerli olmadığı belirtildi.

Test Sonuçları İsyanı

Galatasaray ekibi test sonuçlarıyla ilgili bir isyanını dile getirdi. Mert Günok’un testi negatife döndüğü için Manchester maçında oynamıştı fakat bizde neden 14 gün bekleniyor şeklinde ekip tarafından bir isyanda bulunuldu. Bu isyanla ekip bu sürenin kısaltılması talebinde bulundu. dinamobet

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz