Mezarına kavuştular

Mezarına kavuştular
Telgraf Haber Merkezi
18 Haziran 2019 / 23:17

Teröristlerce 4 yıl önce kaçırdığı belirtilen yenibulunan Uzman Çavuş Ferdi Polat naaşı toprağa verildi.

23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen uğurlama törenini ardından Polat’ın naaşı Nurdağı’nda toprağa verildi. Oğullarını birgün çıkıp geleceği umuduyla yaşayan Polat Ailesi al bayrağa sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. 

Şırnak'ta, 4 yıl önce sınav için şehir merkezine giden ardından birliğine dönmeyen ve PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Polat'ın şehit olduğu belirlendi. Şehit Jandarma uzman Çavuş Ferdi Polat için uğurlama töreni düzenlendi. 

Şırnak merkeze bağlı Yeniaslanbaşar köyü Jandarma Karakolu'nda görevli olan Uzman Çavuş Ferdi Polat (28), 12 Aralık 2015'te Açık Öğretim Fakültesi sınavına girmek için kent merkezine gitti ve birliğine geri dönmedi. PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan Polat'ın cansız bedeni 4 yıl sonra dağlık alanda bulundu. Baba Rıdvan Polat'tan alınan DNA örneklerinin uyuşmasıyla bulunan cesedin Uzman Çavuş Ferdi Polat'a ait olduğu kesinleşti. 

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Polat 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndaki uğurlama töreninin ardından Gaziantep’e gönderildi.

Polat için Nurdağı Gökçedere Mahallesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Gaziantep Valisi Davut Gül, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, şehit ailesi ve yakınları katıldı. Şehidin ailesi şehit Polat’ın al bayrağa sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. 
Şehit Polat’ın cenazesi ikindi namazının ardından dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz