Mühendis gözlemci

İş bulamayan tekstil mühendisi, gözlemeci dükkanı açtı. Çalmadık kapı bırakmayan Harun Akdeniz, ailesini geçindirebilmek için çareyi gözlemeci dükkanında buldu.

Mühendis gözlemci
Okan Çelik
10 Temmuz 2019 / 08:22

2003 yılında Tekstil Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra halı ve tekstil fabrikalarında çalışan Akdeniz, ekonomik kriz gerekçesi ile işinden çıkarıldı. Evli ve bir çocuk babası olan Akdeniz, gitmedik fabrika, kapısını aşındırmadığı kurum bırakmadı. İş Kur’dan sonuç alamayan, özel sektörde de 35 yaş sınırına takılan Akdeniz, ailesini geçindirebilmek için üniversite mezunu dürümcü ve gözlemeciler kervanına katıldı.Çaldığı bütün kapıların yüzüne kapandığını belirten Akdeniz, “Eşimle birlikte gözlemeci açmaya karar verdik. Economix Kafe adı altında sıkma, gözleme işi yapmaya başladık. Bir çocuğum ve bakmakla yükümlü olduğum evim vardı” diye konuştu.

BAŞKA ŞANSIM YOKTU

Gözlemeci açmaktan başka iansı kalmadığını belirten Akdeniz, “Özel sektör için yaşlı, devlet için gençtim. Memuriyet için de yaşlıydım.  Sayın valimizin huzuruna çıktım. Beni Türkiye İş Kurumu'na yönlendirdi. Bu kurum birkaç yere yönlendirmiş olsa da bir sonuç çıkmadı.  Bu dakikadan sonra gözleme mühendisi olmaktan öteye gidemedik. Kalifiye eleman bulamıyoruz diyorlar. Ben mühendisim ama bir iş bulamadım. Artık gözlemeci olarak hayatıma devam ettireceğim” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz