Nakil olmazsa ölecek

Gaziantep’te yıllarca tekstil işi ile uğraşan ve sonra aşçılık yapan Kadir Umut’un yakasını hastalıklar bir türlü bırakmıyor.

Nakil olmazsa ölecek
Okan Çelik
19 Nisan 2021 / 02:27

Nakil olmazsa ölecek

 

59 yaşındaki Kadir Umut, acilen karaciğer nakli olmazsa ölecek.  2013 yılında siroz hastalığına yakalanan, 2 defa Hepatit C tedavisi gören ve ölümden dönen, şeker ve tansiyon hastalığı ile de mücadele etmek zorunda kalan talihsiz adam, şimdi de karaciğer kanserinin pençesine düştü.

Gaziantep’te yıllarca tekstil işi ile uğraşan ve sonra aşçılık yapan Kadir Umut’un yakasını hastalıklar bir türlü bırakmıyor. 8 yıl boyunca siroz hastalığı ile mücadele eden Umut, karaciğer kanseri hastalığına da yakalandı. Acilen nakil gereken Kadir Umut, bağış olmazsa hayata veda edecek. Yaklaşık 10 yıldır                   ölümcül hastalıklarla mücadele ettiğini belirten Kadir Umut, “2013 yılında siroz oldum. Tehlikeli bir hastalık olan Hepatit C için iki defa tedavi gördüm. 2 defa anjiyo oldum ve kalbe giden damarlara stend takıldı. Şeker ve tansiyon hastalığımda ileri derecede. Şimdi bir de karaciğer kanseri oldum. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Kimi zaman içimde yaşama isteği kalmıyor” diye konuştu.

TEK İSTEĞİM NAKİL

Hastanelere gitmekten ve tedavilerden artık yorulduğunu belirten Kadir Umut, “Evli ve 4 çocuk babasıyım. Hepsini evlendirdim. Hiçbir beklentim de yok. Tek isteğim biran önce karaciğer nakli olabilmek. Acilen nakil olmam gerekiyor. Yaklaşık 6 aydır bu hastalıkla da mücadele ediyorum. Dayanacak gücüm kalmadı. Maddi hiçbir beklentim yok. Tek isteğim bu derdime derman olunması. Sadece benle de sınırlı kalmadı bu hastalık illetleri. Eşim Şükran’ın karnından da 6 kilo kitle çıktı. 6 ay gözetim altında tutuldu ve sonra Sağlık Bakanlığı onayıyla o kitle alındı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz