Nizip Altındağ Mahallesinde 52.300 m² fıstıklık icradan satılık

Nizip Altındağ Mahallesinde 52.300 m² fıstıklık icradan satılık
Telgraf Haber Merkezi
14 Ocak 2021 / 16:39
Basın İlan Kurumunda yayımlanan ilan şu şekilde
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİGaziantep İl, Nizip İlçe, 108 Ada, 1340 Parsel, ALTINDAĞ Mahalle/Köy, Ulukaya mevkii Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında fıstıklık vasfındadır. Genel olarak üzerinde seyrek ve dağınık vaziyette 60-70 yaşlarında antepfıstığı ağaçları dikilidir. Kısmen taşlık ve kayalık alanlar bulunduğu ve bu kısımlarda meşe çalıların da bulunduğu görülmüştür. Eğimli bir yapıda olan taşınmazın imar ve bakımının yapılmadığı, ağaçlarınin gelişimlerinin zayıf olduğu, toprak profilinin az, makineli tarıma kısmen elverişli, eğiminin kuzeyden güneye doğru artan şeklide %5-15 civarında olduğu görülmüştür.Altındağ Mahallesi yerleşim yerine yaklaşık 1,5 km bir konumda ve kadastro yolu bulunmamaktadır. Toprak yol ile gidilerek ulaşımı zor bir şekilde sağlanmaktadır.

Adresi Altındağ Mahallesi Nizip / GAZİANTEP
Yüzölçümü 52.300,00 m2
Kıymeti 261.500,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü 04/03/2021 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü 01/04/2021 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - Cumhuriyet Meydanı NİZİP / GAZİANTEP
Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/526 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2021(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz