Öğrencilere sürpriz

Şehit Ferhat Gözen İlkokulu gerçekleştirdiği proje ile anaokulu 1. sınıfa başlayan öğrencilerine okul çantası ve giyim yardımı yapıldı.

Öğrencilere sürpriz
Eray Ünver
14 Eylül 2018 / 19:55

Okulda uygulanan “İlk Gün Çantam Projesi “ kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılında 1. Sınıfa başlayan 430 öğrenciye ve ana sınıfına başlayan 170 öğrenciye yapılacak yardım için 14/09/2018 Cuma günü okul bahçesinde bir tören yapıldı. Okulun adını aldığı Şehit Ferhat Gözen’in annesi, babası ve akrabaları ile Kıbrıs Mahallesi muhtarı Metin Ağıç’ın da katıldığı törene öğrenci velileri yoğun ilgi gösterdiler. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasından sonra şiir okuyan öğrenciler, törene katılanlar tarafından coşkuyla alkışlandı. Şehit Ferhat Gözen’in ailesinin gayretleri ile bu yaz onarım gören okul, yep yeni bir görünüme kavuşmuştu. Bu nedenle okul idaresi tarafında plaketle onurlandırılan şehit ailesine plaketi Kıbrıs Mahalle muhtarı Metin Ağıç taktim etti.

Dört gözle yeni okul çantalarını bekleyen öğrencilere; içinde çeşitli kırtasiye malzemeleri bulunan okul çantası , Şehit ailesi tarafından sağlanan meyve suyu ve kek, yine şehit ailesi tarafından yaptırılan Şehit Ferhat Gözen fotoğraf albümü ile birer okul armalı şapka dağıtıldı. Hediyelerini alan öğrencilerin mutluluğu, velilerinin memnuniyeti alkışlarla taçlandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz