Okul güvenliği konuşuldu

Gaziantep'te eğitim sezonunun ikinci yarısı bugün başladı.

Okul güvenliği konuşuldu
Telgraf Haber Merkezi
4 Şubat 2018 / 21:49

Gaziantep Valiliği’nde yapılan okul güvenliği zirvesinde okulların çevresi ve okul binalarında sürdürülen uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele çalışmaları, okul servisleri ve kantinlere yönelik tedbirler ile öğrenci, öğretmen ve okul güvenliğine ilişkin çalışmalar gözden geçirildi.

Vali Ali Yerlikaya Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, eğitim, güvenlik ve sağlıktan sorumlu Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Uysal, Milli Eğitim ve Sağlık Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Toplantıda 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ikinci yarıyılında İlimizde güven ve huzur ortamında bir eğitim öğretim faaliyeti geçirilmesi için alınan tedbirler ele alındı.

Özellikle okulların çevresi ve okul binalarında sürdürülen uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele çalışmaları, okul servisleri ve kantinlere yönelik tedbirler ile öğrenci, öğretmen ve okul güvenliğine ilişkin çalışmalar gözden geçirildi.

Güvenlik birimlerinin görev bölgeleri itibariyle uyguladığı tedbirlerin sunumu yapılarak, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Belirlenen tedbirlerin uygulanmasına kararlılıkla devam edileceğinin vurgulandığı toplantıda, öğrencilerin her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, beden ve ruhsal yönden güçlendirilmesi için çalışmaların sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Vali Yerlikaya toplantıda; “İlimizde uyuşturucuyla mücadele konusunda çok önemli bir işbirliği ve dayanışma var. Belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız, vatandaşlarımız ve velilerimiz bu konuda bizlere önemli destek veriyorlar.

Bizler de eğitim camiası ve güvenlik güçlerimizin kararlı çalışmalarıyla bu mücadeleyi en etkin ve kararlı şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Yarınlarımızın emanetçisi sevgili çocuklarımıza en güvenli eğitim-öğretim ortamını sağlamak en büyük görevimiz.

Bu görevi yerine getirirken en büyük güvencimiz de vatandaşımızın bize olan güven ve desteğidir. İnanıyorum ki hiçbir hemşehrimiz uyguladığımız tedbirlerin başarılı olmasında geçmişte olduğu gibi bundan sonra da desteğini esirgemeyecektir. 

Gözümüzün aydınlığı çocuklarımızın başarılı bir eğitim ve öğretim yılının geçirmesi için elimizden geleni yapacağız. Yeni eğitim-öğretim dönemi Milli Eğitim camiası ve bütün öğrencilerimize hayırlı olsun" dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz