‘Ön seçim kırmızı çizgimiz’

CHP İl Başkanlığına yeniden aday olan Lütfü Demir, tek hedeflerinin CHP’yi Gaziantep’te birinci parti yapmak olduğunu söyledi.

‘Ön seçim kırmızı çizgimiz’
Okan Çelik
4 Şubat 2020 / 21:08

CHP İl Başkanlığına yeniden aday olan Lütfü Demir, tek hedeflerinin CHP’yi Gaziantep’te birinci parti yapmak olduğunu söyledi. Demir, ön seçimin de kırmızı çizgileri olduğunu belirterek, ‘Atamaya hep karşı oldum’ dedi.

CHP İl Başkanı Lütfü Demir, gazetecilerle bir araya gelerek neden yeniden aday olduğunu açıkladı. Yeniden il başkanı olması halinde olası erken seçimde asla il başkanlığından ayrılmayacağını belirten Demir, “Ben il başkanlığı yapacağım. İl başkanlığı çok önemli bir görevdir. Büyük sorumlulukları vardır. İl başkanı demek Ankara’nın temsilcisi olmaktır. Liyakat emek ve dürüstlük ister. Ben iddia ediyorum, yeniden il başkanı olursam Gaziantep’te CHP’yi birinci parti yapacağım. Partimi birinci parti yapmak için çalışacağım” ifadelerini kullandı.

ATAMAYA HEP KARŞI OLDUM

Ön seçimden yana birisi olduğunu belirten Demir, “Ön seçim kırmızı çizgimizdir. Atamaya hep karşı olduk. Olmasak belki bir iki defa milletvekili olurdum. Atamaların daha önce zararını gördüm. Belki vekil olacaktım, önüme atamalar geldi. Ama ben asla partimden vazgeçmem. Ben yapılacak olan seçimde aday değilim. Önceki seçimlerde ben ön sıralarda idim. Ön sıralara atama geldi ve benim sıralamam kaydı. Belki atama olmasa ben milletvekili olurdum. Ama asla sorun etmedim ve partim için çalıştım. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

BİRİNCİ PART İOLACAĞIZ

Geçmiş yıllardaki ilçe başkanlığını da örnek veren Demir, “Örgütümle çok iyi çalıştım. O dönemde yaptığımız çalışmalarla belediyeleri ve çok sayıda milletvekilliğini almıştık. Şu anda yine söz veriyorum. Gaziantep’te CHP’yi eskiden olduğu gibi birinci parti yapacağım. Arkadaşlarımla bunu başaracağız. Gaziantep’te CHP emin adımlarla iktidara doğru geliyor” şeklinde konuştu.

KARARI MYK BELİRLER

Kongrenin 16 Şubat tarihini kaydırılması ile ilgili eleştirileri de cevaplayan Demir, yönetim kurulu kararı aldıklarını açıklayarak, “9 Şubat 2020 tarihinde kongremizi yapmak için genel merkeze faksladık. Yönetim kurulu kararı ile yaptık. Tarihi tüzüğümüz gereği  Merkez Yürütme Kurulu alır. Bende isterdim 9 Şubat’ta olsun. MYK toplanmamış ve 16’sında bir tarihi aldık” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz