Özel okullar fuarda buluşacak

Sinerji Expo Fuarcılık tarafından Gaziantep’te ilk kez eğitim fuarı düzenlenecek.

Özel okullar fuarda buluşacak
Telgraf Haber Merkezi
10 Şubat 2019 / 22:07

Gaziantep’te 12-14 Nisan’da yapılacak Özel Okullar (ÖZOK) Eğitim Fuarı ile özel okullaröğrenci ve velilerle buluşacak.

Gaziantep’te 1976 yılından beri çeşitli okullarda öğretmenlik yapan Zeynep Vuruşkan emekli olduktan sonra da eğitimden vazgeçmeyerek özel okulların sayısının artmasıyla birlikte okul seçmekte zorlanan veliler için çalışmaya başladı.

Çeşitli araştırmalar sonucunda Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde özel okulların hepsini bir arada velilere tanıtacak bir yol arayışına giren Vuruşkan, Sinerji Expo adında şirket kurarak yıllardır öğretmen olarak çalıştığı eğitim alanına geri döndü.

“Amacımız, velilerin okul seçiminde işlerini kolaylaştırmak” diyeN Vuruşkan Gaziantep’te 12-14 Nisan’da yapacakları ÖZOK Eğitim Fuarı ile özel okulları öğrenci ve velilerle buluşturacak.

ÖZEL OKULLAR FUARI NİSAN’DA

Gaziantep’te yapacakları Özel Okullar Fuarı ile eğitim alanında farkındalık yaratacaklarını belirten Vuruşkan fuarda yapacakları farklı etkinliklerle öğrenci, veli ve okullar arasında köprü olacaklarını söyledi.

Okul seçiminin öğrencilerin hayatını doğrudan etkileyen bir sürecin başlangıcı olduğunu vurgulayan Vuruşkan yapacakları fuar ile okul seçimini kolaylaştırmak amacında olduklarını söyledi.

Fuar aracılığıyla okulların sosyal, kültürel, sportif ve akademik alanda yaptıkları  çalışmaları bir bütün olarak veli ve öğrencilere sunacaklarını kaydeden Vuruşkan  “aslında özel okullarımıza kayıt sürecinde çok önemli bir fırsat sunuyoruz” dedi.

Vuruşkan, “Birçok ilimizde eğitim konusunda onlarca fuar varken Gaziantep te bu tarz organizasyonların eksik olduğunu gördüm. Fuar ve organizasyon şirketimiz Sinerji Expo’nun temelleri bu düşünceyle atıldı.” Diye konuştu.

EĞİTİM FUARI ÖNEMLİ BİR İHTİYACI GİDERECEK

Eğitim ve fuarcılık alanındaki ilişkinin  son dönemlerde arttığına değinen Vuruşkan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bildiğiniz üzere fuarlar günümüz koşullarında arz talep kitlesini karşı karşıya getirebilir ve bu grup arasında yüz yüze bir ilişki kurulmasını sağlayabilen nadir aktivitelerdendir. İnsanların belirli bir ürün grubunun birçok markasını birkaç saat içinde inceledikleri ve karar verdikleri organizasyonlardır. Eskiden birkaç özel okul vardı Gaziantep’te ve bir günde tüm okulları gezip çocuğunuz için en doğru kararı verebiliyordunuz. Artık öyle değil, onlarca okul var ve her sene yenileri açılıyor. Her okul kendine has bazı alanlarda iyi ama bu alanı iyi tespit edebilmek, çocuğunuz için çok önemli. Bu kararı verirken birçok kriter var ve bu süreçte velilerin kafası gerçekten karışabiliyor, unutabiliyor. İşte buradan hareketle okulları, kreşleri, üniversiteleri, atölyeleri kısacası eğitimle ilgili ne varsa bu kurumların kendilerini anlatabileceği fuarlar düzenlemeye karar verdik ve süreç başlamış oldu.

ÖZOK, ilimizde ilk kez gerçekleştirilecek bir özel okullar fuarı olacak. Fuara ilimizde yerleşik özel okullar katılacak. Fuar, kişilerin ‘okul seçme’ kararlarını günlerce gezmek yerine birkaç saat ve görüşme sonunda vermeleri teması üzerine kurulu. Üç ayda toplam 240 kişiyle yapılan anket çalışmaları göstermiştir ki insanlar çocukları için okul seçmeyi çok önemsemekle birlikte bu iş için günlerce gezmeyi zaman kaybı olarak görmektedirler. Gezme süresi arttıkça görüşmeler unutulmakta ve buda insanlar üzerinde kararsızlık yaratmaktadır. İşte buradan hareketle ortaya çıkan ÖZOK, hepimiz için çok önemli bir konu olan okul seçimini, profesyonel konuşmacılar, pedagoglar, aktiviteler, atölyelerle desteklenen bir şenliğe dönüştürmeyi hedeflemektedir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz