Özkeçeci: İlkeler siyasetimizin ruhudur

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, AK Parti'nin kuruluşunun 16. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özkeçeci: İlkeler siyasetimizin ruhudur
Telgraf Haber Merkezi
12 Ağustos 2017 / 23:56

AK Parti İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci mesajında, Türk siyasi tarihine devrim niteliğinde yenilikler getiren bundan 15 yıl önce millet iradesini kendine rehber edinerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yeni Türkiye hedefiyle kurulan AK Parti'nin bugün 16. kuruluş yıl dönümünü yaşadıklarını kaydetti.

GAZİANTEP’İMİZDE MİLLETİMİZİN HİZMETKARI OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

14 Ağustos 2001 tarihinden günümüze AK Parti’nin 15 yıl boyunca azimle, hiç durmadan insan odaklı hizmetler verdiğini belirten Başkan Özkeçeci, “Milletimizden aldığımız büyük güç ile bu yola çıktık. Büyük reformlara imza atarak Türkiye’de ulaşılmaz bir gelişim ve değişime imza attık. Kurucu genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türk siyasi tarihinde ülkemizi çağ atlatan projelere imza attık, atmaya da devam edeceğiz. AK Partili olmak büyük Türkiye sevdalısı olmaktır. Bu sevda ile Gaziantep’imizde milletimizin hizmetkarı olmayı sürdüreceğiz” dedi.

HER DEFASINDA ZAFERLE VE DAHA DA GÜÇLENEREK ÇIKIYORUZ

AK Parti’nin Türkiye siyasi tarihi adına bir milat olduğunu ifade eden Başkan Özkeçeci mesajını şöyle sürdürdü;

Kutlu yolumuzda daha nice yılları hizmet yolunda devirmeyi Allah'tan niyaz ediyorum. 2002, 2007, 2011 ve 2015 genel seçimleri, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde sandıktan her defasında zaferle, her defasında daha da güçlenerek çıkan AK Parti hedef 2023 sloganıyla milletiyle el ele Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına durmadan ilerlemektedir.

BU İLKELER BİZİM SİYASETİMİZİN RUHUDUR

AK Parti’nin 14 Ağustos 2001 tarihinde kurucusu, İlk Genel Başkan, ve 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulması, Türkiye siyasi tarihi adına tam anlamıyla bir milat olmuştur.
Bunda en birinci etken, AK Parti’nin millete dayalı, gücünü sadece milletten alan, milletten başka hiç bir meşruiyet kaynağı kabul etmediği gibi millet üzerinde kayıt dışı egemenlik oluşturmaya çalışan hiç bir odağa da boyun eğmeyen, Türkiye’nin kadim medeniyet birikimiyle evrensel gerçekleri buluşturan, ahlaka, erdeme ve insani değerlere dayalı kuruluş ilkeleri olmuştur. Bu ilkeler bizim siyasetimizin ruhudur.

Sevdayla, tutkuyla, vatan aşkıyla 15 yıl önce çıktığımız zorlu ve meşakkatli bu yolda manevi desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz milletimizle her türlü zorluğu göğsümüzü siper edip ülkemizi medeniyetin beşiği haline getirme hedefinde durmadan yürüdük, yürüyoruz ve yürüyeceğiz.

CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE 2023 HEDEFİMİZE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ.

Başı dik, alnı ak, yüreği demirden bir parça milletimizle adımlarımızı her zamankinden daha sağlam daha güçlü daha azimli bir şekilde atıyoruz. Partimiz, kuruluşundan geçen bu yıla dek, Türk siyasi tarihinde eşine az rastlanan bir başarıyla, her defasında daha da büyüyerek, çıtayı her defasında daha da yükseğe çıkartarak milletin sesi olmuş. Gazi Mustafa Kemal'in işaret ettiği muasır medeniyetlere ulaşma arzusu içinde Cumhurbaşkanı ve Başkomutanımızın Erdoğan'ın açtığı yolda koyduğu hedeflerde ak kadrolarımızla birlikte Türkiye'ye adeta çağ atlatmıştır. 2023 hedefimize 6 yıl kala AK Parti milletten aldığı güçle emin adımlarla yürümektedir. Ülkemiz ekonomisiyle, teknolojisiyle, demokrasi anlayışıyla, özgürlük inancı ve ruhuyla dünyanın en gelişmiş ülkeleri içinde yerini alacaktır." İfadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN KADERİNİ DEĞİŞTİREN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZA MİNNET VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

Başkan Özkeçeci, sözlerine şöyle son verdi:

“Türkiye'nin kaderini değiştiren Kurucu Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ile tüm yol arkadaşlarına şahsım ve ülkem adına minnet ve şükranlarımı sunuyor, AK Parti’mizin 16’inci kuruluş yıl dönümünün Türkiye ve Türk milletine hayırlar getirmesini diliyorum.” Dedi.


Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz