Gaziantepspor dilenci değil

Gaziantepspor’u asla sahipsiz bırakmayacağını dile getiren Özpineci, “Bıraksınlar, kulübü teslim alır ve düzlüğe çıkarırım” dedi.

Gaziantepspor dilenci değil
Okan Çelik
11 Ocak 2018 / 09:30

OGaziantepspor başkanlığı olaylı bir şekilde sona eren Mutlu Özpineci, açtı ağzını yumdu gözünü. Oyuna getirildiğini iddia eden Özpineci, mevcut yönetime 750 bin liralık bir gelir bıraktığını açıkladı. Gaziantepspor’u asla sahipsiz bırakmayacağını dile getiren Özpineci, “Bıraksınlar, kulübü teslim alır ve düzlüğe çıkarırım” dedi.

750 BİN LİRA BIRAKTIM

Gaziantepspor eski Başkanı Mutlu Özpineci, Telgraf’a çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkanlık görevine getirildikten sonra kulübe 750 bin liralık bir gelir bıraktığını belirten Özpineci, mevcut yönetimin tüm ödemelerini bu para ile yaptığını dile getirdi. Yönetimdeki bazı isimlerin oyuna getirmesi sonucu kandırıldığını belirten Özpineci, “Ben görevde kalsam, şu anda Gaziantepspor böyle değildi. Sponsor olarak anlaşmıştık. 5 milyon lira daha gelir olacaktı. 750 bin lirasını verdiler. Mevcut yönetim de bu para ile tüm ödemelerini yaptı. Ancak beni oyuna getirmek istediler. O zaman istesem noter aracılığıyla yönetim kurulu üyelerini fes edebilirdim. Ancak Gaziantepspor zarar görmesin diye girişimde bulunmadım. Maalesef iyi niyeti suiistimal ettiler” diye konuştu.

SAHTE İMZALAR VAR, KRİMİNAL İNCELEME ŞART

Gaziantepspor’la ilgili çok önemli anlaşmalar yaptıklarını ancak hayata geçiremeden döneminin sona erdirildiğini belirten Özpineci, Gaziantepspor’da yönetime kim gelirse gelsin ilk yapması gerekenin borç miktarını ortaya çıkarmak olduğunu dile getirdi. Özpineci, “Gaziantepspor’un borcu 100 milyon lira denilebilir. Ancak 30 milyon lira olsa borç kalmaz. Çünkü Gaziantepspor’un gerçek borcu 30 milyon liradır. Biz yeniden göreve gelirsek, ilk yapacağımız iş, iş tane bağımsız denetimci istemek olacak. Bunu da mahkeme kararı ile yapacağız. Ayrıca kulüpte imzalanan sözleşmeler ve evraklar için kriminal inceleme isteyeceğiz. Birçok sahte imza olduğunu düşünüyoruz. Bunların ortaya çıkarılması lazım. Eğer bunları yapmadan Gaziantepspor’a para verirseniz, boşa gider. Yani Kızıl’lara vermiş olursunuz” ifadelerini kullandı.

2.5 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VAR

Gaziantepspor’da başkanlık görevini yürüten Huzeyfe Durmaz ve ekibinin transfer yasağını kaldırma sözü verdiğini ve hala bir şey yapamadığını belirten Özpineci, “Kimse kimseyi kandırmasın. Gaziantepspor’un UEFA’da kesinleşmiş, 2.5 yıl cezası var. Ben kaldırırım demekle olmuyor. Ancak hala transfer yasağını biz kaldıracağız deniliyor. Hani neden kalkmadı bu ceza? Kimse kimseyi kandırmasın. 10 milyon, 15 milyon bulursak transfer yasağını kaldırırız demekle olmuyor. Ayrıca paranız yoktu ve bu duruma düşürecektiniz, ne diye geldiniz? Biran önce bırakın ve Gaziantepspor’un önünü açın” diye konuştu.

8 YETENEKLİ OYUNCU GETİRMİŞTİM

Mutlu Özpineci, Gaziantepspor’un geleceğini düşünerek alt yapıya büyük önem verdiğine dikkat çekti. Transfer yasağına karşı alt yapıdan oyuncu yetiştirmenin şart olduğuna vurgu yapan Özpineci, “Ben 8 genç yeteneği daha Gaziantepspor’a kazandırdım. Hepsi birbirinden yetenekli. 6 ayları dolduktan sonra A takımda oynayabilirler. Birisi kaleci idi, hem de çok iyi. Ancak duyduk ki, kaleci Almanya’ya geri dönmüş. Gaziantepspor’un 2.5 yıllık transfer yasağı düşünüldüğünde bu oyuncuların yetiştirilmesi ve elde tutulması şarttır. Ancak bu oyuncular da elden kaçırılıyor. Takıma yazık edecekler. Sonra da Gaziantepspor’u kapatmaktan bahsediyorlar. Bu takımı kapatmaya kimsenin gücü yetmez” dedi.

CENK TOSUN’UN PARASI 3 DOSYAYI KAPATIR

Beşiktaşlı Cenk Tosun’un Everton’a transferi sonrası Gaziantepspor’un da yüklü para alması ile ilgili de değerlendirmede bulunan Özpineci, “Şimdi bu parayı nasıl alıyor derdindeler. UEFA bu parayı verecek. Ancak UEFA’da bir sürü borç var. Yatan para UEFA’ya gidecektir. Giderse de en az üç tane dosya kapanır ve Gaziantepspor üç dosyadan kurtulmuş olur. Avrupa’da oyuncu yetiştiren takımlar önemli paralar kazanıyor. Gaziantepspor’da bu imkandan faydalanacak. Gaziantepspor olarak alt yapıya önem verip, bu yolu açmak istedik. Ancak ona da mani olundu” şeklinde konuştu.

BANA KARŞI PERSONELİ KIŞKIRTTILAR

Gaziantepspor’da başkanlığı döneminde tesis personelinin kendisine karşı kışkırtıldığını savunan Özpineci, “Mutlu Özpineci bırakıp gitsin diye personeli kışkırttılar. Biz her şeyi ortaya çıkaracaktık. Gaziantepspor’un yaşaması için gayret gösteriyorduk. Ancak istemediler. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı engellediler. Beni arayan bazı personeller, bazı yöneticilerin kışkırttığını söylediler. Çünkü Gaziantepspor’un iyiliğini istemediler” diye konuştu.

GAZİANTEPSPOR DİLENCİ DEĞİL

Gaziantepspor için kapı kapı gezip para toplamak istenmesinin de yakışıksız bir davranış olduğunu dile getiren Özpineci, kırmızı siyahlı camianın bu durumlara düşürülmemesi gerektiğini dile getirdi. Şu an bıraksalar Gaziantepspor’a sahip çıkacak çok isim olduğunu belirten Özpineci, “Bıraksınlar sahip çıkalım. Takım bu yıl düşebilir. Yapılması gereken biran önce kadroyu muhafaza edip yeniden PTT Birinci lige daha sonra da süper lige çıkma hedefi olmalıdır. Gerçekçi olmak lazım” dedi.


Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz