Popüler Kripto Para Birimleri Fiyat Analizi

Geçtiğimiz haftadan itibaren kripto para birimlerinde yaşanan düşüşler dikkat çekiyor. Pek çok kripto para dolar karşısında değer kaybederken bazıları bitcoin karşısında değer kazanarak öne çıktı.

Popüler Kripto Para Birimleri Fiyat Analizi
Telgraf Haber Merkezi
7 Ağustos 2018 / 16:39

Geçtiğimiz haftadan itibaren kripto para birimlerinde yaşanan düşüşler dikkat çekiyor. Pek çok kripto para dolar karşısında değer kaybederken bazıları bitcoin karşısında değer kazanarak öne çıktı.

 

Bitcoin Fiyat Analizi 

Son 7 günde %11, 74’lük değer kaybeden bitcoin için ayı piyasası etkisinin bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Genel bir düşüş yaşayan kripto para birimi en belirgin düşüşü ise 4 Ağustos günü yaşadı ve tam olarak %5,39’luk bir değer kaybı ile dikkat çekti. Bir önceki hafta bitcoin için 9000$ direnç seviyesinin ne zaman aşılacağı konuşulurken bugün ise yeni direnç seviyelerinde yaklaşık 2000$’lık bir gerileme söz konusu. 7200, 7100 ve 700 dolar direnç seviyelerini aşmadığı sürece yükseliş trendinin başlamayacağı ön görülen kripto para biriminde belirlenen yeni destek noktaları da 6600, 6700 ve 6800 dolar olarak ifade ediliyor.

 Ripple Fiyat Analizi

4 Ağustos tarihinden sonra düşüş trendinde devam eden ripple tarağında da ciddi bir değer kaybı söz konusu. Son bir haftada toplamda %5,57’lik düşüşüyle gözleri üzerine çeviren XRP tarafında günlük yükselişler sayesinde genel düşüşün etkisi haftalık analize çok daha az yansıdı. Ufak düzeltme hareketlerinin dışında düşüş trendinde gözüken XRP için belirlenen destek seviyeleri 0,32 ve 0,37 dolar; kripto para biriminin önündeki en büyük engel ise 0,42 seviyesinde bulunan direnç noktası.

Ethereum Fiyat Analizi

Alım fırsatları yaratan, BTC karşısında ufak yükselişler elde ederek dikkat çeken ETH, 400$ seviyelerine kadar çekildi. Birkaç gün önce yükselişe geçme ihtimali olduğu düşünülen ethereum için işler pek çok kripto para biriminde olduğu gibi pek yolunda gitmedi ve düşüş devam etti. Şu an 410 dolar seviyelerinde işlem gören ethereumun bir sonraki yükseliş trendini yakalayabilmesi için 424 dolar seviyesinde bulunan önemli bir direnç noktasını aşması gerekiyor. Eğer bu direnç aşılamazsa düşüş trendi rahatlıkla devam edecek gibi gözüküyor. Ethereum için şu an önemli bir destek noktası 397 dolar seviyesinde. Kripto para birimi bir süredir bu seviyenin üzerinde kalmayı başardı ve bu desteğin yerleşmesi açısından oldukça önemli bir adım oldu. 

Bitcoin, ethereum ve Ripple fiyat analizi için tıklayın

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz