Robin Van Persie'den Kariyerinde Sürpriz Adım

Robin Van Persie'den Kariyerinde Sürpriz Adım
Telgraf Spor Servisi
7 Mayıs 2021 / 12:41

Bir dönem Hollanda ve Dünya futboluna damga vuran RobinVan Persie, şimdilerde yeteneklerini tek direktör olarak sergilemeye hazırlanıyor. Futbola başladığı kulüp olan Feyenoord'un U16 takımının başarısı için bilgilerini genç futbolculara aktaracak olan genç teknik adam, A takım teknik ekibi içerisinde de yer almaya devam edecek. Uzun süredir A takım oyuncularına hücum performans eğitim sğlayan eski futbolcu kariyerinde bir adım yükseldi.

Robin Van Persie'de İlk Açıklama

Hollanda kulübü tarafından yapılan açıklamaların ardından konuşan efsane futbolcu, kariyerine Feyenoord bünyesinde başlamasının çok önemli olduğunu aktardı. Her zaman doğru işler yapmak için kariyerini planladığı dile getiren Van persie, futbolun içinde kalabildiği için mutlu olduğunu dile getirdi.hd maç izle

Futbol Kariyeri İngiltere'de Zirve Yaptı

Futbolculuk hayatı boyunca çok önemli kulüplerde forma giyen Van Persie'yi Dünya Arsenal ve Manchester United formalarıyla tanıdı. Özellikle Arsenal de oynadığı 8 sezonda attığı goller ve yaşadığı gol krallıklarıyla hafızalara kazınan eski futbolcu, Hollanda milli takımının da vazgeçilmez isimleri arasında yer almayı başarmıştır.

Bir Dönem Fenerbahçe Forması da Giydi

Türkiye'ye gelmiş en önemli Dünya starları arasında gösterilen Robin Van Persie, 3 sezon Fenerbahçe formasını giymiş ve toplamda 36 gol atmıştı. Gidişiyle Fenerbahçe taraftarlarını üzen Hollandalı efsane, burada kazandığı tecrübeli teknik adamlık kariyerinde artık gen futbolcularla paylaşacak.

Milli Takım Karnesi Çok Parlak

Kulüp kariyeri dışında mili takım forması altında her futbolcunun hayalini kurduğu bir kariyere sahip olan RobinVan Persie, ülkesinin formasını tüm yaş kategorilerde giydi. A takım seviyesinde 102 maçta 50 gol atan ve Dünya kupası kazanan eski futbolcudan ülke futbolu çok şey bekliyor.

Futbolu Feyenoord da Bırakmıştı

Profesyonel kariyerine 2001 yılında Feyenoorda da adım atan ve sonrasında birçok ülkeyi dolaşan Van Persie, Hollanda futbolunun yaşayan efsaneleri arasında bulunuyor. Son olarak 2017-2018 yılında tekrar hikayesinin başladığı noktaya gelen ve burada kısa sürede 30 gollük katkıda bulunan eski futbolcu, son olarak sözleşmesini U16 teknik direktörü olarak yeniledi ve seviye atladı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz