Şahinbey Bülbülzade Mahallesinde 2+1 daire icradan satılık

Şahinbey Bülbülzade Mahallesinde 2+1 daire icradan satılık
Telgraf Haber Merkezi
21 Ocak 2021 / 09:18

Basın İlan Kurumunda yayımlanan ilan 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Gaziantep ili Şahinbey İlçesi , Bülbülzade mahallesi , ada 4411 , parsel 7'de kayıtlı bulunan , cinsi tapu kayıtlarında arsa olan taşınmazın tamamı 893,00 m² olup , kat irtifakına göre 132/1969 arsa paylı 2.kat , bağımsız bölüm 8 olantaşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Yapılan incelemelerdetaşınmazın cinsitapu kayıtlarındaana taşınmaz niteliğiarsa olarak , bağımsız bölüm niteliği meskenolarak kayıtlıdır.İskan almamıştır.Kat irtifaklıdır.Betonarme karkas olarak inşaa edilmiştir.Kaloriferli ve asansörlüdür.Elektriksu ve doğalgazabonelikleri mevcuttur.Kullanılabilir durumdadır.Satışa konu taşınmaz Dumlupınar Anadolu Lisesinin doğusunda bu yere 850 metre Şahinbey spor salonunun kuzeyinde buraya 600 metremesafede .10 nolu caddenin batısında buraya 350 metre mesafede.Nehir düğün salonunun 1100 metre güneyinde olduğu belirlenmiştir.Karataş Bölgesi ile Güneş Mahallesiarasında yeni imara açılan şehir halkıtarafından rağbet göre bölgededir.Yakın çevresinde çeşitli konut siteleri ve çok katlı apartmanlar bulunmaktadır.Yakın çevresi imar planına göre yapılaşmıştır.
 
Tüm belediye ve sosyal hizmetlerinden faydalanmaktadır.Şehrin tercihedilen semtindebulunmaktadır.Etrafında gecekondu yoktur.Yakın çevresinde okul, cami, park ve çeşitli konut siteleri bulunmaktadır.Dava konusu taşınmazın yol , su ,elektrik, kanalizasyon telefon, internet ,doğalgaz vs. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Dolmuş, otobüs duraklarına yakındır.Ulaşım sorunu yoktur.Taşınmazın imar durumu özellikleri ile birlikte inşaat yapımına elverişli olması,ana yola cepheli olmaması, imar parselli arsa olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması,çevresinin ticare olması olumlu unsurlar, şehir merkezine uzak olması olumsuz unsurlarıdır.Yapı betonarme karkas olarak yapılmış , bodrum+zemin+3 normal kattan oluşmaktadır.Asansörlü ve doğalgaz bireysel kaloriferlidir.Değerleme konusu taşınmazın alanı 85.00 m² dir .2 oda , salon, mutfak , banyo ve tuvalet ve balkondan oluşmaktadır.Meskenin oda tabanlarılaminant parke, ıslak zeminler seramik ile kaplıdır.Duvarları ince sıva üzeri saten boyalıdır.İç kapılar ahşap doğrama olup boyalıdır.Elektrik , suyu mevcuttur.Yapı yenidir.Adresi: Bülbülzade mahallesi 37 nolu sokak .özgür apt.B blok 3.kat no:8 Şahinbey/Gaziantepİmar Durumu:ŞahinbeyBelediyesi imar ve şehircilik Müdürlüğününden yapılan araştırmada Bülbülzade Mah. Ada 4411, parsel 7 de kayıtlıtaşınmaz 1/100 ölçekli imar planı içerisinde kaldığı, ayrık nizam çok katlı yapı adasında olduğu tespit edilmiştir.Etrafının çok katlı yapılarla çevrili olduğu ,çevresinde gecekondu yapıların bulunmadığı görülmüştür.

Kıymeti 236.827,50 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 04/03/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü 26/04/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : EK HİZMET BİNASI GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU

Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/739 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/2020(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz