Şahinbey muhtarlarıyla uyuşturucu toplantısı

Gaziantep’te yürütülen uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadelenin daha etkin bir şekilde sürdürülmesi, yapılan çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla, Vali Ali Yerlikaya başkanlığında “Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı” yapıldı.

Şahinbey muhtarlarıyla uyuşturucu toplantısı
Telgraf Haber Merkezi
10 Şubat 2018 / 00:02

Şahinbey Kültür Merkezinde yapılan toplantıya Vali Yerlikaya, Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Uysal, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile Şahinbey ilçemizin muhtarları katıldı.

Vali Yerlikaya uyuşturucuyla mücadele kapsamında uygulanan yaptırımlara değinerek, “Muhtarlarımızdan aldığımız önemli bilgiler ışığında çalışmalarımızda önemli ilerlemeler oldu.

Değerli kardeşlerim ilimizde ve ülkemizde uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele bütün kararlılığımızla sürüyor. Bu işin içinde olanlar güvenlik güçlerimizce adalete teslim ediliyor ve mutlaka işledikleri suçların cezasını çekecekler.

Bunun gerçekleşmesi için daha fazla gayret etmemiz gerekiyor. Asla yılmayacağız, sizlerin de desteğiyle her türlü uyuşturucunun gençliğimizi zehirlemesine engel olacağız.” ifadelerini kullandı.

Muhtarların kendi mahallelerinin lideri olduğunu vurgulayan Vali Yerlikaya, “Mahallelerinizde sizlerin sözü geçiyor. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Mahallede yaşayan gençlerimizin geleceğinde sizlerin önemi çok büyük. Sizler yol göstericilersiniz. Ne kadar çaba gösterir, mahallenize liderlik yaparsınız o kadar sorunların üstesinden gelme kabiliyetimiz artar.” dedi.

Toplantıda ilçedeki genel asayiş durumu, uyuşturucuyla mücadele ve alınacak tedbirler hakkında görüş alışverişinin ardından, yakın bir tarihte tekrar toplanılması ve uygulanacak tedbirlerin görüşülmesi kararlaştırıldı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz