Şahinbey OSB için rekor başvuru

Şahinbey OSB için rekor başvuru
Telgraf Haber Merkezi
25 Ocak 2021 / 09:03

22 Ocak 2021 tarihinde ön talep toplama süresi sona eren Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi için rekor başvuru yapıldı. Şahinbey ilçesi sınırlıları içinde yer alan ve Kilis Polateli OSB’ne çok yakın mesafede bulunan Cevizli Mahallesi, Çimenli Mahallesi ve Mülk Mahallesinde 17 milyon metrekare alan üzerine kurulması planlanan Şahinbey OSB için 13 kat fazla yer talebinde bulunulduğu öğrenildi.

Şahinbey ilçesi sınırlıları içinde yer alan ve Kilis Polateli OSB’ne çok yakın mesafede bulunan Cevizli Mahallesi, Çimenli Mahallesi ve Mülk Mahallesinde 17 milyon metrekare alan üzerine kurulması planlanan Şahinbey OSB için 13 kat fazla yer talebinde bulunulduğu öğrenildi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, 17 Milyon metrekare alana kurulacak Şahinbey OSB için 1680 firmadan  13 kat talep geldiğini duyurdu.

Vali Gül, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında; “17 Milyon M2 alana kurulacak Şahinbey OSB için 1680 firmadan  13 kat talep geldi. Gaziantep’in müteşebbis ruhu bizi yanıltmadı.Bu süreci hep birlikte en kısa sürede tamamlayıp şehrimizin önünü açacağız. Gaziantep Üretiyor
Türkiye Büyüyor.” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz