Şehitkamil Atakent Mahallesinde 1+1 daire icradan satılık

Şehitkamil Atakent Mahallesinde 1+1 daire icradan satılık
Telgraf Haber Merkezi
22 Ocak 2021 / 10:21
Basın İlan Kurumunda yayımlanan ilan şu şekilde:
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Gaziantep şehitkamil atakent mahallesi 2086 ada 1 parsel tam hisse itibari ile borçlu adına kayıtlı taşınmaz zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm mesken brüt 75.17 m² net ise 45,61 m² dir.Betonarme karkas yapı yaklaşık 6-10 yıllık olup %10 yıpranma mevcuttur.Mesken 1+1 şeklindedir.Satışa konu taşınmaz dairezemin katta 3 kapı nolu dairedir.Dış ve iç duvarlarsubazlı boya ile boyanmıştır.Tavanlar sade düz satıhlı sıvalıdır.Tabanlar , koridorlar , oda ve salon kora mozaik döşelidir.Kapılar kontrplak kaplı sunta kapılardır.Pencereler , PVC doğramadır.Ve dıştan demir korkulukludur.Banyo wc: duvarlar yerden 1,50 m ye kadar fayans kaplamadır.Tabanlar seramik döşelidir.Isınma sobalıdır.Adresi Atakent Mahallesi 2018 nolu cadde C blok (sevgi apt) no:3 Şehitkamil/Gaziantep

Arsa Payı : 80/10500
İmar Durumu : yok
Kıymeti
 105.229,80 TL
KDV Oranı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 12/03/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü 22/04/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : EK HİZMET BİNASI GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/124149 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/2020
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz