Şehitkamil Değirmiçem Mahallesinde 3+1 daire icradan satılık

Şehitkamil Değirmiçem Mahallesinde 3+1 daire icradan satılık
Telgraf Haber Merkezi
25 Ocak 2021 / 18:41
Basın İlan Kurumunda  yayımlanan ilan şu şekilde:
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 365 Ada, 336 Parsel, DEĞİRMİÇEM Mahalle/Köy, Beşinci Kat, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında mesken olarak belirtilmiştir. Parsel üzerinde, bodrum, zemin + 5 normal kat olmak üzere toplam 7 kat olarak yapılmıştır. Mithat Enç Caddesi cephelidir. Yeni Çarşı olarak bilinen yere 200 metre mesafededir. Halıcılar Sitesi'ne 370 m, Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi'ne 100 m, Fevzi Çakmak Blv. 300 m, Hükümet Konağı'na ve Büyükşehir Belediyesi'ne 1000 m mesafededir. Otellerin, giyim mağazalarının, iş merkezlerinin yoğun olduğu bölgededir. Etrafında yine çok katlı konut yapıları ve ticarethaneler mağazalar mevcuttur. Gecekondu ve kaçak yapılaşma yoktur. Çevresinin tamamen imar planına uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yakın çevresinde, park, okul, camii v.s bulunmakta olup, şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır. Taşınmaz, yol, su, elektrik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın yapı kullanma izni (İskan belgesi) bulunmamaktadır. Taşınmaz, betonarme karkas olarak yapılmıştır. Taşınmazın brüt alanı 155 m2, net alanı ise 137,00 m2 olup, 5. kattadır. 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Oda ve salon tabanları ahşap parke, ıslak zeminler ve koridor ise mermer ile kaplıdır. Duvarları sedef boyalıdır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektrik, su abonelikleri mevcuttur. Apatrman asansörlü olup, merkezi sistem doğalgaz kalorifer ile ısıtılmaktadır. Yapı yaklaşık 25 yıllıktır. Değirmiçem Mh. Mithat Enç Cd. Ünal Özdil Apt. K: 5 No: 13 Şehitkamil / Gaziantep adresli.

Yüzölçümü 1.194 m2
Arsa Payı 64/1194
İmar Durumu Yok , İnşaat tarzı Ayrık nizam 4 kat konut yapı adasına gelmektedir
Kıymeti 488.562,50 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü 01/04/2021 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü 27/04/2021 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı, Ek Hizmet Binası Şehitkamil Gaziantep

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/67932 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.20/01/2021
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz