Semt Polikliniği istiyorlar

Burç Yöresini Kalkındırma Derneği, çok sayıda köyün yer aldığı bölgelerine bir semt polikliniği istediklerini söyledi.

Semt Polikliniği istiyorlar
Okan Çelik
10 Temmuz 2018 / 10:53

Çok sayıda köyün bir araya gelmesiyle oluşturulan Burç-Der üyeleri, yörelerine semt polikliniği, futbol sahası ve üniversiteye bağlı bir fakülte açılması talebinde bulundular. Gaziantep’in en gözde mekanlarından birisi olmalarına rağmen, semt poliklinikleri olmadığını belirten Burç-Der Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Küçük, yörelerinde sağlık yatırımı istediler. Sağlık sorunlarında Gaziantep merkeze gelmelerine gerek kalmaması açısından semt polikliniğine ihtiyaçları olduğunu belirten Küçük, 2Bir dernek olarak bu konuda adım atılması için girişimlerde bulunacağız. Biran önce yöremize semt polikliniği ve bir sahanın kazandırılmasını istiyoruz” diye konuştu.

HİZMET İÇİN KURULDUK

Genelde Burç köylerine hitap eden bir dernek oldukları için yörelerine hizmet adına kurulduklarını belirten Küçük, “Biz tabela derneği olmak istemiyoruz. Bizim üyelerimiz de Burç yöresi köylerinden oluşuyor. Yöremizin daha fazla hizmet alması için kurulduk. Bu doğrultuda da belediyelerimizde sürekli irtibat halindeyiz. Sorunlarımızı ve çözüm önerilerini de iletiyoruz. Şu anda yöremize poliklinik ve futbol sahası istiyoruz. Yöremizin daha fazla kalkınması adına bir okul veya üniversiteye bağlı fakülte açılırsa da büyük fırsat olur. Çok geniş bir yelpazeye hitap eden yöremizin kalkınması için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

İLK İCRAATIMIZ OKULUMUZUN YAPTIRILMASI OLDU

Burç Yöresini Kalkındırma Derneği’nin alışılagelmiş dernekten öte farklı bir dernek olduğunu her kesime gösterdiğini dile getiren Küçük, “Derneğimiz 28 Ağustos 2008 tarihinde kuruldu. Burç Bölgesinde, bölgenin ileri gelenleri tarafından birçok kez kurulmaya teşebbüs edilmiş ancak bir türlü başarılamamıştı. . Yedi arkadaş benim önderliğimde ve teşvikimle bu derneği kurmaya muaffak olduk. Yani biz zor olanı başardık. Bölgeye bir çok hizmetlerimiz oldu. İlk faaliyetimiz Ayvaz Burçkan Lisesinin yaptırılması oldu. Konserler verdik, Gaziantep-Burc yolunun, köy ve arazi yollarının, köylere parklar, halı sahaları, çocuk oyun alanları, taziye evlerinin yaptırılmasına ön ayak olduk. Bütün bölgenin elektrik alt yapısının komple yenilenmesi, Afrine askerlerimizi ziyaret edilmesi, kan bağışı kampanyası düzenlenmesi de hizmetlerimizden bazılarıdır” şeklinde konuştu.

İMZA KAMPANYASI DÜZENLEDİK

Küçük, “Derneği kurduklarında Burç Merkezde yapılan lisenin yedi yıldır çürümeye terk edildiğini gördük. Bunun üzerine hemen girişimlere başladık. İmza kampanyası düzenledik. Afiş hazırladık. Yetkililerle görüştük. Özellikle eski Büyüksehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve eski Özel Idare Genel Sekreteri Cafer Yılmaz beyin katkılarını unutamayız. Sonunda lisenin yapımını tekrar başlattık. Bugün lisemiz gençlere hizmet etmektedir. İkincisi ise askerimiz Afrin'e çıkarma yaptığında muhtarlarımızla ve yöre insanımızla Afrin’e giderek askerlerimize moral desteği verdik. Bu Türkiye’de, Afrin’e yapılan ilk moral ziyareti idi ve yerel ve ulusal basında çok fazla yer edindi. Bunun üzerine halkımızın tüm kesimleri Afrin’e ziyarete başladılar.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz