Sırakaya: Gaziantep’in sesi olacağım

MHP Milletvekili aday adayı Mezine Sırakaya, Gaziantep’in ulaşılabilir bir kadın milletvekilini ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sırakaya: Gaziantep’in sesi olacağım
Hasan Akpınar
11 Mayıs 2018 / 20:05

Telgraf’ı ziyaret eden MHP milletvekili aday adayı Mezine Sırakaya, Gaziantep’in sesi olmak için yola çıktığını dile getirdi. Gaziantep’te ulaşılabilir bir kadın milletvekiline ihtiyaç olduğunu dile getiren Sırakaya, “Ben hem Gaziantep’in sesi olmak, hem de ulaşılabilir bir kadın milletvekili olmak istiyorum. "25. ve 26. Dönem MHP Gaziantep milletvekili adayıydım. Nasip olursa 27. Dönem seçimlerinde de Gaziantep'in sesi olma arzusundayım. İnşallah liderimiz Devlet Bahçeli’nin teveccühü ve halkımızın iradesi ile bu görev bize hasıl olursa halkımıza hizmet için yola çıkmak istiyoruz. Genel merkezimizin verdiği ve vereceği her karar bizim için baş tacıdır. MHP olarak bizde sen ben kavgası olmaz çünkü biz olgusuna göre hareket ederiz" diye konuştu.

Cumhur ittifakının en az yüzde 58 oy alacağını savunan Sırakaya, "Biz Cumhur İttifakı, milletin aklı sloganıyla yola çıktık. Ülkemiz özellikle 15 Temmuz'dan bu yana dört yanı iç ve dış mihraklar tarafından kuşatılmış bir ülke haline geldi. Devlet Bahçeli önderliğindeki MHP bu sıkıntılı süreçte hükümete ve devlete her zaman destek olarak devletin milletin yanında olmuş, selametini düşünmüş bir partidir. Bu süreçte hem PKK, hem FETÖ, hem de DEAŞ ile ciddi mücadele içerisinde olmuştur. Bu süreçlerden dolayı biz hükümet ile ortak bir irade ortaya koyarak Cumhur İttifakı'nı kurduk. Bu ittifak ülkemizin her yerinde her bölgesinde takdir bir ittifaktır. Umarım seçimlerde de milletimiz ülkemizin selameti için bizi destekler" dedi.

Etnik köken olarak milliyetçilik yapmadıklarını ve yapmayacaklarını söyleyen Sırakaya, "Ben artık Türkiye’de etnik köken milliyetçiliğinin yapılmasından yana değilim. Vatandaşlarımız, özellikle Güneydoğu’dan Milliyetçi Hareket Partisi’ne ciddi oy geleceğinin sinyallerini veriyor. Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin gibi kozmopolit şehirlerde sıktığımız her elden aldığımız enerji ve teveccühle beraber bunu kesinlikle anlayabiliyoruz. Ben bu durumun sandığa yansıyacağı düşüncesindeyim ve açıkçası bir oy patlaması bekliyorum” dedi.

Türkiye üzerinde 1 Kasım'dan sonra oyunlar oynandığını kaydeden Mezine Sırakaya, "1 Kasım’dan sonra bu ülke üzerinde çok ciddi oyunlar oynandı. Biz MHP olarak bundan önce oynanan oyunları bozduk, bundan sonra oynanacak oyunları da bozacağız. Liderimiz Devlet Bahçeli bir satranç oyunundaki gibi herkesi şah mat etti. Bu ülkeye sıkıntı vermek isteyenlerin hepsi mat oldu. Bu durum 24 Haziran seçimlerinde de böyle olacak. Çünkü Türkiye’de yaşayan her vatandaşımız bize teveccüh gösteriyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz