Örnek olsun

Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, bir ilke imza attı. Mazbatasını aldıktan sonra mesleği olan avukatlığı da fiilen bitirdiğini açıklayan Teke, mal beyanı ve taahhütte bulundu.

Örnek olsun
Okan Çelik
15 Şubat 2018 / 11:00

Teke, “Ben veya bir yakınım, görev sürem boyunca haksız kazanç veya çıkar elde etmeyecek diye taahhütte bulundum” diye konuştu.

Hasan Teke, daha verimli bir çalışma yapmak ve davasına sahip çıkmak için ilk iş olarak mesleği olan avukatlığı fiilen noktaladığını belirten Teke, örnek model olsun diye mal beyanı ve taahhütte bulunduğunu açıkladı. 7/24 halka hizmet etmek adına mesleğini sonlandırmasının ardından siyasette örnek model olsun diye mal beyanında bulunduğunu belirten Teke, “Mal beyanının yanı sıra, ben, eşim, dostum veya hangi bir yakınım, haksız kazanç elde edip çıkar sağlamasın diye taahhütte bulundum. Bu durumu genel merkezimize bildirmiştim, ancak kamuoyuna ilk kez açıklıyorum. Ben ve yönetimim farklı bir model olsun istiyoruz. Siyasetçiler topluma örnek olmak zorunda. Ak Parti ailesi olarak biz de topluma örnek model olmaya devam edeceğiz. Mesleğimi fiilen noktalamayı da ihmal etmedim. Çünkü teşkilat olarak 7/24 hizmet ve çalışma sözü verdik. Bu sözümüzü de yerine getireceğiz” diye konuştu.

HEDEF YÜZDE 10 ARTIRMAK

Göreve geldikten sonra zaman kaybetmeden çalışmalara başladıklarını belirten Teke, gidilmedik mahalle, çalmadık kapı ve almadık gönül bırakmayacaklarını söyledi. Şahinbey ilçesinde ellerinden geldiğince herkese ulaşmaya gayret göstereceklerini belirten Teke, “Biz halkımıza ulaşıp Türkiye ve dünya gerçeklerini en iyi şekilde anlatacağız. Eğer bu gerçekleri halkımıza en iyi şekilde anlatırsak zaten Ak Parti olarak oy oranımız artacaktır. Ben bunu başarabilirsek oy oranımızın en az yüzde 10 oranında artacağını tahmin ediyorum. Bunu başarabileceğimize de eminim. Teşkilat olarak hep sahada olacağız ve halkımızla iç içe olacağız” ifadelerini kullandı.

GÜCÜMÜZÜ TEST EDİYORLAR

Afrin operasyonu ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Teke, “Bu operasyon batılıların Türkiye’deki birlik ve beraberliği test etme girişimidir. Bu operasyon, Türk ordusunun gücünü test etme girişimidir. Suriye’de, Irak’ta füzeler atıp karışıklıklara sebep oldular ve bugünkü hale geldi. Bunu Türkiye’de de başarabilir miyiz diye girişimde bulundular. Ama şükürler olsun ki, Türk milleti gereken cevabı verdi. Bizim insanımız Kilis’te savaştan kaçmak yerine, bizzat yerinde kaldı ve ölürsek şehit oluruz, cennet bizim olur, kalırsak vatan bizim olur düşüncesinde. BU birlik ve beraberlikle kimsenin bize gücü yetmeyecektir. Çok girişimlerde bulunabilirler. Ama Türkiye çok güçlü bir ülke. Başaramayacaklar” diye konuştu.

DÜNYA 5’TEN BÜYÜK DİYEN TEK LİDER

Teke, Türkiye’nin çok zorlu bir coğrafyada yaşadığının da altını çizerek, “Biz bu coğrafyada yaşamak zorundayız. Bu vatan bizim. Amerika başta olmak üzere batılılar güçlü Türkiye istemiyor. Eskiden olduğu gibi batılıların liderlerinin yanında ayakta duran, boyun eğen kişiler istiyorlar. Bizim Cumhurbaşkanımız da nasıl davranıyor tüm dünya gördü. Dünya 5’ten büyük diyen tek lire. Bu sözü eden tek ülkeyiz. Mustafa Kemal Atatürk zamanında başlayan mücadelemiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan zamanında taçlandırılmıştır. Yüz yıl önce olduğu gibi yine onlara geçit vermeyeceğiz” şeklinde konuştu

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz