Son karar 28 Mayıs’ta

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, kulüplerle anlaştıklarını ve Süper Lig'in 12 Haziran'da başlayacağını açıkladı.

Son karar 28 Mayıs’ta
Telgraf Spor Servisi
21 Mayıs 2020 / 20:04

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, kulüplerle anlaştıklarını ve Süper Lig'in 12 Haziran'da başlayacağını açıkladı. Süper Lig'in 12 Haziran'da başlaması için 18 kulüple de anlaşma sağladıklarını belirten Nihat Özdemir, son kararı 28 Mayıs'ta vereceklerini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı bir toplantı düzenledi. Toplantı sonunda açıklama yapan TFF Başkanı Nihat Özdemir, 18 kulübün tamamının desteğini alarak ligleri 12 Haziran'da başlatmak istediklerini belirtti. Bu konuda kesin kararın da 28 Mayıs'ta açıklanacağını belirtti.

Lig ile ilgili kesin kararın 28 Mayıs'ta verileceğini söyleyen Özdemir, "Türkiye'deki şartların değişimi; koronavirüs olsun, seyahat özgürlüğü olsun diğer konuları da göz önünde bulundurarak kesin tarihimizi 28 Mayıs tarihinde yapacağımız basın toplantısıyla açıklamak üzere bütün kulüplerle birlikte anlaşmaya varmış durumdayız" ifadelerini kullandı.

"18 KULÜP LİGLERİN BAŞLAMASINI DESTEKLEDİ"

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ise toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, "Tüm kulüplerin görüşünü aldık, sağlık koşullarının el vermesi şartı ile 18 kulüp liglerin başlamasını destekledi" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz