"Sorunları birlikte çözeceğiz"

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarını sürdürüyor.

"Sorunları birlikte çözeceğiz"
Telgraf Haber Merkezi
15 Mart 2019 / 12:45

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarını sürdürüyor. 15 yıllık Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı deneyimiyle kentin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla Gazianteplilerin daveti üzerine gelen Doğan, 4 Mevsim Gaziantep Projesi ile şehrin sorunlarına yönelik çözümleri anlatıyor. 

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, saha çalışmaları kapsamında GATEM Bölgesinde S,S Ayakkabıclıar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Gaziantep Umum Nakliyatçılar Odasına ve TümTis Gaziantep Şubesine ziyarette bulundu. Gaziantep’te yaşanan ekonomik sorunları yakından takip ettiğini belirten Doğan, işsizlik ve yoksullukla iç içe yaşayan esnaf ve işçilerin sorunlarını dinledi.

“HİZMET GÖTÜRECEĞİZ”

GATEM Bölgesinde yaşanan sorunları dinleyen Doğan, “GATEM Bölgesini inşa ettiğimiz zaman insanlar bize tepki göstermişti. Bugün geldiğimiz noktada GATEM Bölgesi artık esnafların ihtiyaçlarına yeterince cevap veremeyecek duruma gelmiştir. GATEM içerisinde yaptığım gezilerde ve esnaflarımız ile yaptığım sohbetlerde bunu daha iyi anladım. Esnaflarımızın sayısının artması ve GATEM Bölgesinin genişlemesi ile birlikte bu bölgeler yeterli oranda hizmet alamıyorlar.  Gelişen ve değişen teknolojik koşullar gereği esnaflarımızın daha iyi imkanlara sahip olmaları gerekiyor. Göreve gelmemiz halinde hizmet alamayan esnaflara hizmet götüreceğiz. Esnaflarımızın ve Gaziantep’in faydasına olan hiçbir projeyi hayata geçirmekte tereddüt etmeyeceğiz.”

“SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”

Büyükşehir Belediyesinin imar anlayışını eleştiren Doğan, “Esnaflarımız kent için önemli, esnaf kötü durumdayken Belediye zengin olmuş neye yarar? Bu nedenle esnaflarımızın ekonomik koşullarının düzelmesi için gerekli olan tüm projeleri hayata geçireceğiz ve sorunları birlikte çözeceğiz. İmar uygulamalarında yüzde 60 alınması doğru değil. İmara açılan bölgelerde vatandaşın mülkünden yüzde 60 alınıyor, bu oranların alınması yanlış. Diğer yandan sosyal tesis, park, okul alanı gibi sosyal alanlar için vatandaş mülkünden alınan paylar toplanarak satılıyor. Belediyenin sosyal donatı alanlarını ihaleye çıkartması yanlıştır” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz