Sucu’dan sert çıkış

CHP İl Başkanlığına aday olan Hayri Sucu, İl Başkanı Lütfü Demir’i hedef alarak, ‘Atanarak gelen başkan, ilçelere baskı kurarak dizayn etmeye çalışıyor’ dedi. Sucu, ‘Asla atanan başkan olmam’ dedi.

Sucu’dan sert çıkış
Okan Çelik
6 Şubat 2020 / 21:03

CHP İl Başkanlığına aday olan Hayri Sucu, İl Başkanı Lütfü Demir’i hedef alarak, ‘Atanarak gelen başkan, ilçelere baskı kurarak dizayn etmeye çalışıyor’ dedi. Sucu, ‘Asla atanan başkan olmam’ dedi.

CHP İl Başkanı Lütfü Demir ile il kongresinde yarışacak olan eski başkan Hayri Sucu, basın toplantısı düzenledi. Demir’in önceki gün kendisini hedef alan açıklamaları nedeniyle toplantı yapma gereği duyduğunu belirten Sucu, “CHP’deki il başkanımızın bir takım iddiaları var. Bu iddialara cevap vermek için buradayız. Genel merkezin işi il başkanını sürekli görevden almak değildir. Genel başkan ile çok yakınım, yaşanan sorun bir görevli arkadaşımız ile alakalıydı. Nasıl ki, yerelde kongre oluyorsa genel merkezin de kurultayı var. Ben kurultayda genel başkanımızdan yana tavır koyacağım. Bir genel başkan yardımcımız beni istemiyor olabilir, genel başkanla sıkıntım yok. Bu sadece algı operasyonudur” dedi.

‘Ben hiçbir zaman atamayla gelmedim, her zaman seçimle geldim’ diye sözlerine devam eden Sucu, “Örgüt antidemokratik şekilde görevden alınanların yanında olur. Genel merkez bu konuda benim yanımdadır. Atanarak gelen il başkanı baskı kurarak ilçeleri dizayn etmeye başladı. Halen bu baskıyı sürdürüyor. Delegasyon dizayn edildi. Hala panik içindelerse yaptıklarının doğru olmadığı ortaya çıkıyor. Kimsenin görevi, kimsenin iki dudağı arasında olmamalı. Ben hiçbir zaman delege yazımına müdahil olmadım, kendimi örgüte teslim ettim” ifadelerini kullandı.

Sucu, örgütün sıkıntısını çok iyi bildiğini dile getirdi. Partinin Lütfü Demir ile sessizliğe büründüğünü savunan Demir, “Ben bu örgütün sıkıntısını biliyorum. Ben varken partinin içi cıvıl cıvıldı. Gidin bakın iki tane adam bulun bugün, ben buradayım ve 1 yıldan beri bu böyle. Ben bu partinin neferiyim. Bana isterlerse bu partinin paspasçılığını versinler yapacağım. O tuvaletini yıkarım partinin. Hadi kendileri de yapsın. Artık parasal meselelere girmiyorum. Referandumda mesela bir yardım alamadık. 1 lira vermediler. Bunun için adayım. Bunlara bu işi öğreteceğim. Ben eksik yapmış olabilirim, eksik yaptım için özür dilerim ama benim artılarım var. Ben bu partinin oyunu düşürmedim. Son 31 Mart seçimlerinden bizim partinin aldığı oyu n sebebi ben değilim” şeklinde konuştu.

Mevcut başkanın eleştirilerine devam eden Sucu, “1 yıldan beri sen bu partinin il başkanı değil misin? 1 yıldan beri danışma kurulu yapılmadı. Ben İl Başkanlığını aldığımda bu partinin 93 bin 500 lira borcu vardı. Benden önce il başkanlığı yapan arkadaşlarımız benden çok zengin insanlardı. Bu borcu sıfırladım ben ondan sonra da 30 bin lira para bıraktım.İl başkanımız 1 yıldan beri il başkanlığı yapıyor. Ben en az 200 tane cenazeye gittim. Bir tanesinde gördüm kendisini. O kendi penceresinden bakıyor. Benim penceremle onun penceresi çok farklı. O bir odanın içinde çalışmak zorunda. Bense her yerde çalışırım. Ordu Caddesi’nden Şehreküstü’ye gidelim, benim elimi 500 kişi sıkar. Onun elini beş kişi sıkmaz. Ben bir halk adamıyım. Bu Allah vergisi. Bende şeytan tüyü var. Beni bütün partililer severler” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz