Sumudica yönetimi ikiye böldü

Geçen hafta kiraladığı özel jetle gece yarısı ülkesine kaçan teknik direktör Marius Sumudica, Gaziantep Futbol Kulübü yönetimini ikiye böldü.

Sumudica yönetimi ikiye böldü
Sedat Torun
26 Mart 2020 / 08:37

Geçen hafta kiraladığı özel jetle gece yarısı ülkesine kaçan teknik direktör Marius Sumudica, Gaziantep Futbol Kulübü yönetimini ikiye böldü. Kulüp başkanı Mehmet Büyükekşi, “Hocamızla sürekli görüşüyoruz, irtibat halindeyiz” demesi ve daha önce başkan yardımcısı Mahsum Altunkaya’nın “Romanya’ya gittiklerini büyük bir şaşkınlık içinde öğrendik”sözleri yönetimi ikiye ayırdı.

Dünya’da koronavirüs alarmı verilirken, bundan en çok etkilenenler arasında şüphesiz futbol dünyası oldu. Maçların ertelenmesiyle birlikte kulüplerde futbolcu ve teknik heyetlere izinler verdi. Herkesin evde kalması istenirken, kırmızı siyahlı kulübün teknik direktörünün habersiz bir şekilde ülkesine kaçması gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu kaçışın ardından ise Gaziantep FK yönetiminden iki farklı açıklama gelmesi şaşkınlıkla karşılandı.

ALTUNKAYA: “ŞAŞKINLIK İÇİNDE ÖĞRENDİK”

Kulüp başkan yardımcısı Mahsum Altunkaya, kulüp adına yaptığı ilk açıklamada, “Marius Sumudica ve ekibinin özel uçak kiralayarak ülkeleri Romanya’ya gittiklerini büyük bir şaşkınlık içerisinde öğrendik. Yönetim kurulumuz her zaman insan sağlığını ön planda tutarak, önümüzdeki günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili bir araya gelecek olup kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılmaya devam edilecektir” demişti.

BÜYÜKEKŞİ: “GİTMEDEN BANA MESAJ ATTI”

Gaziantep Futbol Kulübü’nde Teknik Direktör Marius Sumudica’nın habersiz gidişi tartışma konusu olurken Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin “Gitmeden bana mesaj attı” demesi herkesi şaşırttı. Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin, “Teknik Direktörümüz Sumudica ile birkaç kez bu süreçten önce ve sonrasında görüştüm. Kendisi Aralık ayında bir zatürre hastalığına yakalandı ve hem Romanya’da hem de Türkiye’de bu rahatsızlığıyla ilgili tedavi gördü. Kendisi de bana sağlık sorunları olduğunu söyledi ve ben de kendisine beklemesi gerektiğini söyledim. Ancak maalesef kendisi geçtiğimiz Cuma günü geç saatlerde bir mesaj aldık kendisinden. Kendisi attığı mesajda, benim büyük bir sorunum var ve korkuyorum” diyerek bu gidişi normal karşılaşması herkesi şaşırttı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz