Sürdürülebilir üretimin şifrelerini çözdük

Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Gaziantep’in Türkiye ekonomisinin üzerinde büyümesinde iş adamlarının başarısı kadar ortak akılla hareket etmeninde etkili olduğunu söyledi.

Sürdürülebilir üretimin şifrelerini çözdük
Telgraf Haber Merkezi
12 Ocak 2018 / 08:00

Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Gaziantep’in Türkiye ekonomisinin üzerinde büyümesinde iş adamlarının başarısı kadar ortak akılla hareket etmeninde etkili olduğunu söyleyerek, “İhracatta sürdürülebilirlik sağlandıktan sonra üretim ve istihdamda artış hızla gerçekleşiyor, ihracat üretim ve istihdamın belirleyici ivmesi olarak değerlendirilmekte ve Gaziantep sürdürülebilir büyümenin şifrelerini çözen bir sanayi kenti olmayı başardı” dedi.

Gaziantep sanayisi ve Gülsan Holding’le ilgili değerlendirmelerde bulunan Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, 2017 yılının zor bir yıl olduğunu fakat Gaziantepli sanayicilerin hızlı kararlar alabilen ve tek bir pazara bağlı kalmayan yapısı nedeniyle 2017 yılının başarılı bir şekilde geçirdiğini dile getirerek “2017 yılı Türkiye açısından gerek jeopolitik riskler gerekse içerideki bir takım gelişmeler dikkate alındığında açıkçası kolay bir yıl değildi. Ancak bizler Gülsan Holding olarak Gaziantepli sanayiciler olarak hızlı hareket eden hızlı kararlar alabilen ve Pazar değişikliğini yapan bir özelliğimiz var. Bundan dolayı biz jeopolitik olarak bölgemizdeki olumsuzluklara rağmen ürünlerimizi tek pazara bağlı olmamamız ve dünyanın 185 ülkesine ihracat yapabilme özelliğimizin olması ve ürün çeşitliliği, araştırma geliştirme, pazarlara sürekli yenilikler sunmamız münasebetiyle 2017 yılında başarılı bir yıl geçirdik.

Bizler üretimin sürekliliğinin sağlanması, istihdamın korunması ve arttırılmasının önemli bir başarı olarak görüyoruz. Kapasite kullanımı açısından Gaziantepli sanayicilerin hepsinde bu özellik var. Bizler işe uzun vadeli olarak bakarız. Gülsan olarak da bizim bakışımız bu. Bizim birinci önceliğimiz üretimin devamlılığı, istihdamın korunması, çalışanlarımıza işin sürekliğini sağlamak bizim birinci önceliğimiz. Bu bilinçle hareket ederek para az kazanırız, çok kazanırız. Kar oranları düşebilir. Kar etmeyebiliriz ama bizim birinci önceliğimiz Gaziantepli sanayiciler olarak üretim ve istihdamın sürekliliğinin sağlanmasıdır. Bütün bunları göz önüne aldığımız zaman biz 2017 yılını kapasite kullanımı, istihdamın korunması ve ihracatın arttırılması yönünde başarılı bir yıl olarak geçirdik.”

“PAZARDA FARK YARATTIK”

Gülsan Holding’in yakaladığı başarının kalite ve güven endeksi ile orantılı olduğunu aktaran Mustafa Topçuoğlu, bir firmanın marka olabilmesinin, başarısı, pazardaki bilinirliliği ve firmaya gösterilen güvenle ilgili olduğunu ifade etti. Gülsan Holding olarak pazarda farklılıklar oluşturduklarını söyleyen Topçuğlu şöyle devam etti: “Müşteri memnuniyetimiz birinci önceliğimiz. Kalite birinci önceliğimiz. Farklı ürünler konusunda araştırma geliştirme yaparak bunları pazarlara sunmak birinci önceliğimiz. Pazarın ihtiyaçlarını önceden tespit ederek buna hazır olmak yine bizim önceliklerimiz arasında yer alıyor. Biz, gerek iş yapış şeklimiz, iş kültürümüz ve piyasanın bizlere duyduğu güvenle iyi bir markayı oluşturuyoruz.

Bu konuda da biz gerçekten Gülsan olarak fark yarattığımızı düşünüyoruz. Bizim işimizle ilgili farklı bir yaklaşımımız var. İşimize duygusal bir bakış açımız var. Firmalar bir yıllık süreçteki bilançoyla başarılarını değerlendirir. Bizim başarıyı değerlendirme şeklimiz farklı. O yıl içerisinde müşteri memnuniyetini yakaladık mı, üretimi sürekli halde tutabildik mi, istihdamı koruyabildik mi? İhracat rakamlarımızı arttırdık mı? Piyasalarda güven anlamında güvenirliliğimizi koruyabildik mi? bütün bunları yaptığınız zaman zaten siz fark yaratıyorsunuzdur” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz