Tahmazoğlu’ndan aşı olun çağrısı

Tahmazoğlu’ndan aşı olun çağrısı
Telgraf Haber Merkezi
16 Temmuz 2021 / 21:29

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde üçüncü doz Kovid-19 aşısını oldu.

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ile bir araya gelerek Covid-19 üçüncü doz aşısını yaptırdı. Başkan Mehmet Tahmazoğlu korona ile mücadelede aşılamanın önemli olduğunu vurguladı.

 

AŞILAMA ÖNEMLİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hükümetin sağlık alt yapısının güçlü olması nedeniyle salgınla daha kolay mücadele edildiğini ifade ederek “Geçtiğimiz yılın başında Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı kısa süre içerisinde etkisi altına alan Covid-19 Salgını milyonlarca insanın ölümüne ve birçok insanın hastalanmasına neden oldu. Yakınlarımızı, sevdiklerimizi kaybettik. Tüm dünyaya karşı sağlık sistemimizin ne kadar dayanıklı ve güçlü olduğunu gösterdik. Yine hükümetimiz, dünya ülkelerine sağlık ürünleri gönderdi. Ülkemizde salgınla mücadelenin yanı sıra aşılama çalışmaları da devam ediyor. Salgınla mücadele tek başına olmuyor. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına tam uyumun yanı sıra, aşılamada önemli. Bizler de aşılarımızı yaptırdık. Daha önce iki doz Sinovac aşısı yaptırmıştım, üçüncü dozda ise Biontech aşısı yaptırdım. Burada hem kendi sağlığımızı korumak hem de çevremizdeki insanların sağlığını korumak adına Covid-19 aşılarımızı yaptırmalıyız. Aşıların sağlık yönünden herhangi bir sıkıntısı bulunmuyor. Başta Sağlık Müdürümüz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza yaptıkları tüm çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu süreçte fedakarca mücadele ettiler. Sayın Cumhurbaşkanımız aşı çalışmaları konusunu önemsiyor. Ülkemizde şu anda aşı sıkıntısı yok ve vatandaşlarımız randevu almadan aşılarını yaptırabiliyorlar. Tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu

 

 “EN GÜÇLÜ SİLAH, AŞI”

3’üncü doz aşısını yaptıran Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki  “Bu hastalığa karşı henüz etkili bir ilaç bulunmuş değil. Viral hastalıklardaki en önemli güç, en önemli silah aşı. Aşılar birçok ülkede bulundu. Ülkemizde de bu çalışmalar devam ediyor.  İnşallah birkaç ay içerisinde müjdeli haberi alacağımızı ümit ediyoruz. Biontech aşısını yaptırıyorum ve vatandaşlarımıza da aşı olmalarını tavsiye ediyorum. Günlük 35 bin doz seviyelerine çıktığımız olmuştu.  Günlük 50.00 doz aşı yapma kapasitemiz var ama şu an 15.000 doz aşı yapıyoruz. Aşıda sıkıntımız yok. İl olarak 1.050.000 doz aşı yaptık. Hedefimiz ise 3.150.000 doz. Oldukça uzun bir yol var önümüzde. Hızlandırmak vatandaşlarımızın elinde ne kadar hızlı bir şekilde aşı noktalarımıza gelirlerse Eylül ayında Gaziantep’te aşılamayı bitirmek istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz