Takım daha iyiye gidiyor

Gazişehir Gaziantep'in teknik direktörü Marius Sumudica, takımın her geçen gün daha iyiye gideceğini söyledi.

Takım daha iyiye gidiyor
Telgraf Spor Servisi
18 Eylül 2019 / 17:49

Gazişehir Gaziantep'in teknik direktörü Marius Sumudica, takımın her geçen gün daha iyiye gideceğini söyledi. Sumudica, “Takımımdan memnunum. İlk hafta bir söz vermiştim, bu takım düzelecek diye. Bu sözümü tutacağım” dedi.

Rumen teknik adam son oynadıkları Beşiktaş karşılaşmasından galip ayrıldıkları için mutlu olduklarını belirtti. Karşılaşmanın ilk yarısında çok fazla pozisyon kaçırdıklarını ifade eden Sumudica, "İkinci yarıda 1 dakikada 2 gol yedik. Kornerden ve duran toplardan kalemizde goller gördük, bu da fiziksel olarak bağlantı kuramadığımızdan oldu. Konsantrasyonla alakalı bir şey. Beşiktaş'a karşı kazanmak kolay değil. Oyuncularım sadece kazanmayı düşünüyordu, sonucu korumaya çalışıyorlardı. Biraz geri çekildik. Eğer maç berabere bitseydi bu normal bir sonuç olmazdı. Beşiktaş'a göre biz daha iyiydik. Beraberlik oyunun hakkı olmazdı. İyi bir futbol oynadığımızı düşünüyorum" dedi.

“BU TAKIMI LİGDE TUTACAĞIM”

Takıma geldiğinde ligde kalma sözü verdiğini hatırlatan Sumudica, "Her geçen gün futbolcular sahada birbirini daha iyi tanıyor, taraftar da arkamızda desteğini arttırıyor. Başkanımız bize destek veriyor, takımla yakından ilgileniyor. Bu açıdan mutluyuz. Takım her geçen gün, daha iyiye gidecek. Bu takım küme düşme tehlikesini asla yaşamayacak. Gelecek sene, bu takımı burada tutacağım. Herkes bu konuda emin olabilir. Herkesin mutlu olmasını istiyorum. Ligi 10. sırada ya da düşme hattının bir üstünde bitirsek de, sonuçta takımı ligde tutacağım" diye konuştu.

Rumen teknik adam, taraftarla ilgili soru üzerine, "Eski çalıştığım takımda göreve başladığımda stada 4 bin taraftar geliyordu, benden sonra iyi sonuçlarla beraber bu sayı 20-25 bine yükseldi. Umarım burada da aynı şeyler olur, bizi desteklemeye, stadımızı doldurmaya devam ederler." ifadelerini kullandı.

“HER TEKNİK ADAM MİLLİ TAKIMDA ÇALIŞMAK İSTER”

Sumudica, Romanya Milli Takımı'nın teknik direktörlüğü için adının geçtiğinin hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:

"Gerçekten bu benim için büyük bir fırsat ama buraya söz vererek, çok fazla oyuncu getirdim. Bazen kendileriyle birebir irtibata geçtim, onları buraya çağırmak kolay olmadı. Sözler verdim, yönetimle projelerimiz var. Şu an ilgimi çekmiyor ama her teknik adam için ülkesinin milli takımını yönetmek büyük bir fırsat, büyük bir şanstır."

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz