Tekerlekli Sandalye Basketbol heyecanı

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig’inde ikinci yarı bu hafta sonu oynanacak maçlarla start alacak.

Tekerlekli Sandalye Basketbol heyecanı
Telgraf Spor Servisi
13 Ocak 2020 / 16:59

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig’inde ikinci yarı bu hafta sonu oynanacak maçlarla start alacak. Ligin ilk yarısında başarılı bir grafik çizen ve ilk yarıyı 4. Sırada tamamlayan Gazişehir Gaziantep BŞB. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ikinci yarının ilk haftasında İstanbul Bağcılar Belediyesi’nin konuk ediyor.

Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda ligin ikinci yarı hazırlıkları devam ediyor. Ligin ilk yarısında 8 galibiyet, 4 yenilgi alarak 20 puanla toplayan kırmızı-siyahlı basketçiler, rakip potaya 877 sayı atarken, kendi potasında 665 sayı gördü. 212 artı averajı bulunan Gazişehir 20 puanla ligde 4. Sırada yer alıyor.

İLK YARIYI LİDER KAPATABİLİRDİK

Ligin ilk yarısında başarılı bir performans sergilediklerini belirten Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Muharrem Karakafa, “Ligin ilk yarısını lider kapatabilirdik” dedi.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve İzmir maçlarını son saniyelerde kaybettiklerini vurgulayan Karakafa, “Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Liginde her takım birbirini yenebilecek güçte. Gazişehir olarak bizde bu takımlardan birisiyiz. 14 takımla oynanan Süper Ligin ilk yarısını lider kapatabilirdik. Beşiktaş maçını son saniyede, Fenerbahçe, Galatasaray maçlarını son saniyede, İzmir maçını ise uzatmalarda kaybettik. Bu maçlarda şans yanımızda değildi. Buna rağmen ilk yarıyı 8 galibiyetle 4. Sırada tamamladık. Ligin ilk yarısında kaybettiğimiz maçlardan ders çıkartarak, ikinci yarıda daha fazla galibiyetler almak istiyoruz” diye konuştu.

PERDEYİ BAĞCILAR MAÇIYLA AÇIYORLAR

Ligin ikinci yarısının ilk haftasında Talat Özkarslı Spor Salonu’nda İstanbul Bağcılar Belediyesi ile oynayacaklarını vurgulayan Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Muharrem Karakafa, “Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Liginde ikinci bu hafta start alıyor. Ligin ilk yarısında deplasmanda yendiğimiz Bağcılar Belediyesi’ni bu hafta konuk edeceğiz. Bağcılar Belediyesi’de bu ligin iyi takımlarından birisi. Kendi evimizde oynayacağımız bu maçı kazanarak, ikinci yarıya galibiyetle başlamak istiyoruz. Karşılaşma cumartesi günü saat 11:00’da Talat Özkarslı Spor Salonu’nda. TRT SPOR 2’dan canlı yayınlanacak. Bu maça tüm taraftarlarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

TURNUVAYA KATILDILAR

Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, devre arasını en iyi şekilde değerlendirmek için Ankara’da TSK tarafından organize edilen hazırlık turnuvasına katıldı. Ev sahibi Ankara TSK, Gazişehir Gaziantep, İstanbul Pendik Belediyesi ve Türkiye Genç Milli Takımı’nın katıldığı turnuva, Gazişehir açısından oldukça yararlı geçti.

Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Muharrem Karakafa, “Antrenman yapmak yerine lige hazırlık maçları yaparak hazırlanmak takımlar açısından oldukça önemli. Sezon başında İzmir’da turnuvaya katılmıştık. O turnuvanın yarınını ligin ilk yarısında gördük. Devre arasında da Ankara TSK takımının ev sahipliğini yaptığı turnuva, hem Genç Milli Takım açısından, hemde turnuvaya katılan takımlar açısından oldukça yararlı geçti. Turnuvada tüm sporcularımın performansını görme şansım oldu. Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı olarak ligin ikinci yarısına hazırız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz